Zamknij
REKLAMA

Kartuzy. Chce uczyć podopiecznych Domu Dziecka gry w szachy. Trwa zbiórka

11.31, 23.11.2022 M.Dz. Aktualizacja: 14.27, 23.11.2022
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

W ośrodku opiekuńczo-wychowawczym w Kartuzach, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego á Paulo, odbywać się będą zajęcia nauki gry w szachy. Pomysłodawcą jest Miłosz Kulewski, szachowy amator związany z klubem UKS Gedanensis Gdańsk. Trwa zbiórka na sprzęt do nauki królewskiej gry.

Od dawna wiadomo, że gra w szachy to doskonałe ćwiczenie dla mózgu - rozwija kreatywność, pomaga się skupić, znakomicie wpływa na rozwój intelektualny. 

Z zajęć nauki tej królewskiej gry będą mogli wkrótce skorzystać podopieczni ośrodka opiekuńczo-wychowawczego prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr  Miłosierdzia św. Wincentego á Paulo w Kartuzach. Od stycznia poprowadzi je Miłosz Kulewski, szachowy amator związany z klubem UKS Gedanensis Gdańsk. W grudniu będzie on uczestniczył w kursie instruktorskim Polskiego Związku Szachowego, aby przygotować się merytorycznie do realizacji zajęć.

Założono zbiórkę, by zakupić sprzęt niezbędny do nauki gry w szachy. 

-  Projekt nazwany "Szachologika" realizowany będzie w ramach wolontariatu. Osoby lub firmy mogą wesprzeć inicjatywę dowolną kwotą zostając w ten sposób jej partnerami - informuje Miłosz Kulewski. 

Co ważne projekt zostanie uruchomiony niezależnie od powodzenia zbiórki m. in. dzięki wsparciu zadeklarowanemu przez klub szachowy UKS Gedanensis Gdańsk, który to klub w razie potrzeby udostępni niezbędny sprzęt do czasu pozyskania własnego wyposażenia.

Zbiórka dostępna jest pod adresem www.zrzutka.pl/z/szachologika. O konkretnym sposobie wydatkowania środków darczyńcy będą mogli przeczytać informacje na blogu projektu www.szachologika.blogspot.com.

 

 

- Wspierając zbiórkę dowolną kwotą, możecie zostać ważną figurą na naszej szachownicy do czego zachęcam, podobnie jak do udostępniania informacji na temat zbiórki - zachęca Miłosz Kulewski.

(M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Brawo!Brawo!

2 0

Wpłacajmy! 13:11, 23.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzachistaSzachista

1 0

Polski Związek Szachowy daje sprzęt za darmo w ramach "Szachy w Szkole" 10:03, 24.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Miłosz KulewskiMiłosz Kulewski

0 0

Proszę jednak zwrócić uwagę, że program PZSzach kierowany jest do szkół podstawowych, które faktycznie mogą (jako instytucja) do niego przystąpić i pozyskać sprzęt. Nie zmienia to faktu, że można sprzęt również pozyskać w inny sposób np. wypożyczyć z klubu szachowego (o czym zresztą jest mowa w tekście). Sukces zbiórki nie jest więc warunkiem koniecznym do realizacji projektu, który i tak będzie przeprowadzony. Daje ona natomiast możliwość wsparcia inicjatywy osobom, które uznają ją za wartościową i dadzą w ten sposób większą swobodę w zakresie doboru wyposażenia, zależnie od konkretnych potrzeb. 19:23, 25.11.2022


0%