Starostwo Powiatowe w Kartuzach ogłosiło drugi przetarg na rozbiórkę budynku produkcyjnego i dwóch obiektów pomocniczych po zakładach Drobpol w Żukowie. Wcześniejsze postępowanie zostało unieważnione.
Przypomnijmy - budynki po zakładach drobiarskich w Żukowie miały zostać rozebrane do końca grudnia 2022 roku. Nakaz ich rozebrania został nałożony na Starostę Kartuskiego przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Kartuzach. Po przyznaniu dotacji finansowej na ten cel z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy.
Podpisanie umowy z wybranym w przetargu wykonawcą przedłużało się. Wszystko przez odwołania składane przez pozostałe przedsiębiorstwa startujące w przetargu. Postępowanie unieważniono 29 grudnia ubiegłego roku.
- Ostatecznie nie udało się tego rozstrzygnąć, gdyż specyfikacja warunków zamówienia określała czas realizacji zamówienia na dwa miesiące. Było już za późno, by można było zrealizować to zadanie - mówił starosta Bogdan Łapa.
Starostwo Powiatowe w Kartuzach musiało wykonać ponowną wycenę inwestycji i złożyć do ministerstwa wniosek o środki na ten cel.
Kolejny przetarg na rozbiórkę ogłoszono we wtorek. Firma, która go wygra, będzie musiała rozebrać budynek produkcyjny i dwa obiekty pomocnicze po zakładach Drobpol przy ul. Armii Krajowej oraz uporządkować teren. PINB przedłużył okres wykonania przedsięwzięcia do 31 grudnia 2023 roku.
Obiekty te zostały wybudowane w latach 70-tych XX wieku jako budynki produkcyjne Gdańskich Zakładów Drobiarskich „DROBPOL” S.A. Zakłady przestały działać w 2001 r. Budynki od wielu lat są nieużytkowane, a ich stan techniczny jest katastrofalny.
Teren ten należy do gminy Żukowo, zaś użytkownikiem wieczystym jest Skarb Państwa. Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Kartuzach ustalił, ze od 2016 r. w stosunku do tej nieruchomości toczy się postępowanie przez Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Kartuzach.
[ZT]43711[/ZT]
Firmy zainteresowane inwestycją mogą zgłaszać swoje oferty do 6 kwietnia.
Jacho20:51, 21.03.2023
A co po budynkach ?
Mb08:03, 22.03.2023
Czy gmina przygotowuje grunt dla jedynego, zaprzyjaźnonego dewelopera?
a jaki to zaprzyjaźn13:23, 22.03.2023
a jaki to zaprzyjaźniony?
Cokolwiek08:41, 22.03.2023
Czy koszty wyburzenia będą doliczone do ceny sprzedaży tego terenu?
Bo nie oszukujmy się, wyburzenie jest robione po to aby sprzedać ten teren pod zabudowę mieszkaniową.
Z budżetu gminy, czyli nas wszystkich wydane zostaną grube pieniądze, aby wyburzyć budynki, potem teren zostanie wystawiony na sprzedaż i przyszły nabywca, kupi atrakcyjny teren i nie będzie musiał wykładać dodatkowych setek tysięcy na wyburzenie.
Chyba, że po wyburzeniu cena będzie wyższa o przynajmniej koszty związane z wyburzeniem.
@Cokolwiek10:43, 22.03.2023
Naucz się czytać tekst ze zrozumieniem ?- wymagania dla dzieci z szóstej klasy.
Pieniądze będą wydane z budżetu Starostwa Powiatowego? - nie z budżetu GMINY !
@@11:27, 22.03.2023
No i jaka różnica.
Cokolwiek11:55, 22.03.2023
do: @Cokolwiek
A te pieniądze ze starostwa, to oni niby skąd mają? Starostwo prowadzi jakąś działalność gospodarcza i z tego pozyskuje pieniądze?
Każda kasa czy to z budżetu gminy, czy marszałka, czy dotacja rządowa pochodzi z pieniędzy podatników.
Ale tak, wybacz, że pomyliłem ośrodki administracji publicznej, która wyda nasze pieniądze. To bardzo istotne czy wyda gmina, czy starostwo, bo pieniądze pewnie pochodzą u jednych od wróżki a u drugich od wujka z USA.
Van Groth 13:01, 22.03.2023
Jesteś w błędzie . Pieniądze daje rząd . Włącz TVP 1 , to się dowiesz .
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
3 0
Jak teren zostanie uprzątnięty znajdzie się chętny który to przytuli za bezcen .