Kierowcy przejeżdżający przez Kartuzy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Od poniedziałku 22 maja zostanie zamknięty całkowicie przejazd kolejowo-drogowy na ulicy Gdańskiej. Wytyczono objazdy.
Od poniedziałku 22 maja wprowadzona zostanie zmiana stałej organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej 211 w Kartuzach, w obrębie skrzyżowania ulic Gdańskiej i Kościerskiej.
Wszystko związane jest z trwającymi pracami na linii kolejowej nr 229 na odcinku Glincz - Kartuzy, które realizuje Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno- Torowe.
- Zmiana polegać będzie na całkowitym zamknięciu przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ulicy Gdańskiej [DW211] na linii kolejowej 214 [odcinek Somonino-Kartuzy] i prowadzeniu ruchu objazdami - informuje Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe.
Objazdy wskazane zostaną po drogach wojewódzkich w obrębie Kartuz tj. ulicami Gdańską, Jeziorną, Szymichowskiej [Obwodnica] oraz ulicą 3 Maja.
Zmieniona organizacja ruchu będzie planowo obowiązywać przez około 10 dni.
- Związana jest z wykonywaniem robót budowlanych polegających na całkowitej przebudowie przejazdu kolejowo drogowego wraz z towarzyszącą infrastrukturą - informuje wykonawca.
Wykonawca zaznacza też, że wystąpienia kolizji z niezinwentaryzowaną infrastrukturą podziemną lub wystąpienia niesprzyjających warunków atmosferycznych termin może ulec zmianie.
- Wszystkich kierujących prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu i aktualnie panujących warunków na drodze - apeluje wykonawca.
Swiatla wylaczyc 15:26, 16.05.2023
W kartuzach i korka nie będzie. Proste jak drut
Oko15:58, 16.05.2023
Jak będą objazdy od strony Somonina to nikt nie zdąży na pociag.
Kartuziak08:34, 17.05.2023
To niech wstaną i jadą wcześniej. Ludzie mają ciągle z wszystkim problem
Na około16:05, 16.05.2023
W opisie jest napisane objazd obwodnicą, może ktoś mi powiedzieć o jaką drogę chodzi?
No i 3 Maja stoi...
Grzybno16:39, 16.05.2023
No to super. Jak nie będzie kierowania ruchem drogowym na rondzie za mostem to całe Kartuzy staną. Wjeżdżający od strony Gdańska do Kartuz stojąc na rondzie zablokują wyjazd z miasta. I ...... będzie zajefajnie.
Kartuziak21:06, 16.05.2023
Trafna ocena. Przerabiamy to w tym miejscu co większy ruch. Wystarczy, że ktoś wjedzie na zablokowane Rondo od strony Gdańska to zablokuje wyjazd chcącym jechać na Grzybno i wszyscy stoją.
Oburzony 16:55, 16.05.2023
Do kiedy będzie burdel na ul Gdańskiej
Czytaj18:45, 16.05.2023
Piszą, że 10 dni.
d/t20:49, 16.05.2023
w nocy burdel jest w każdym domu.
Klops18:50, 16.05.2023
To jest opis objazdu, czy opis jak zakorkować to miasto?
Czy oni sądzą, że mieszkając na osiedlu Zielone Wzgórze, jadąc do Pracy na ulicę Marszałkowskiego, będę naginać w zatłoczonych ulicach dookoła, a nie pojadę Sędzickiego? Kto układa te plany?
No i *%#)!& opisane... tranzyt, tranzyt to by był, gdybyśmy mieli obwodnicę omijającą to miasto z Kierunku Sierakowic i Bytowa w kierunku Gdyni/Przodkowa, oraz Gdańska/Żukowa.
Mistrz18:53, 16.05.2023
Jeziorna i bez tego objazdu jest zapchana w obu kierunkach, a teraz chcą jeszcze dowalić 2x tyle samochodów.
Obwodnica…19:44, 16.05.2023
Objazd obwodnicą… czym?
Teresa1 20:06, 16.05.2023
A jak cwaniacy wyobrażacie sobie wykonanie tych prac. Przecież jakoś to trzeba zrobić. Dziesięć dni to nie dziesięć miesięcy. Dajcie na luz.
Kartuziak21:01, 16.05.2023
Prawda. Trzeba to zrobić. Ale jak nikt nie pokieruje ruchem na tym rondzie za mostem jak pisze @Grzybno to miasto stanie.
Fire09:33, 17.05.2023
Oczywiście, że trzeba zrobić. Ale pomyśl, że niedługo szlabany tam będą zamykane co 15 minut. I jak będzie wyglądała nasza codzienność? Ten remont 10 - dniowy nie jest problemem.
????23:15, 16.05.2023
A czy wykonawca wpadł na to żeby zlikwidować znak stop na przejeździe przy ciepłowni na Wybickiego?
meff07:01, 17.05.2023
To nie będą utrudnienia to będzie paraliż. Przecież wszyscy od strony Kiełpina zjadą w Sędzickiego i zablokują miasto.
Myslę08:15, 17.05.2023
Myślę że przydało by się otworzyć przejazd koło opecu na Wybickiego.Trochę odciazylo by to skrzyżowanie na sedzickiego.
Kart09:31, 17.05.2023
To będzie mały pokaz przyszłych problemów. Jak ruszą pociągi i przejazd będzie zamknięty co 15 minut. Chętnie popatrzę co się będzie działo i czy ludzie w końcu się obudzą i zastrajkują. Wrzucą nam jeszcze połączenie z DK20 na wojewódzką 211, która i tak już jest przeciążona. Połączenie z OMT ok, ale drogi dojazdowe też muszą mieć ręce i nogi. A tu jak zwykle - Kartuzy martwcie się same, bo nikt o Was nie walczy (nawet wy mieszkańcy sami oprócz narzekania nic nie robicie). Już jest problem na tym rondzie od Gdańska i to spory, a tu ruch ma się jeszcze zwiększyć...? Gdzie się pytam? Może warto pomyśleć o prawdziwej obwodnicy miasta - zaczynającej się w niedalekiej odległości od tej planowanej wlotówki z DK20 i wchodzącej w przyszłe rondo w Grzybnie? Ale to trzeba zrobić już, a nie czekać na dramat.
Więc cieszę się z tego remontu, pokaże z czym będziemy się niedługo codziennie badziać.
Grzybno10:12, 18.05.2023
Prawda. Ta obwodnica która ma lecieć przez Grzybno w przyszłości w niczym nie pomoże. Dlaczego? Bo z tej drogi będą korzystać tylko jadący od strony Przodkowa. Jadący od Kiełpina i Dzierżążna musieliby upaść na głowę żeby pojechać tą drogą. Wyjazd ma być przy pomniku w lesie zaraz za wylotem z Kartuz na Łapalice. Czyli jechać dookoła żeby wyjechać prawie w Kartuzach. Śmiech na sali.
Skok09:32, 17.05.2023
Objazd obwodnicą? Ha ha ha ha, może ktoś zabrać tych mądrali do słupska, czy nawet bliżej do Kościerzyny i pokazać im jak wygląda obwodnica?
Bo nazywanie ulicy równoległej do Węglowej obwodnicą jest jak plucie ludziom w twarz i mówienie im że to deszcz pada.
Plan09:42, 17.05.2023
A ja mam pytanie, czy nie można zrobić obecnie drogi równoległej wzdłuż torów przed wiaduktem od strony Dzierżążna, w kierunku tego wiaduktu co budują na trasie do Grzybna?
Po co ciężarówki mają pchać się do tego ronda przy burzonych FPNach, nie można było o tym pomyśleć?
Każdy kto chciałby pojechać tą budowaną w przyszłości obwodnicą w kierunku Sierakowic, nie musiałby wjeżdżać do Kartuz, taka droga miała by o wiele większy sens niż to co wybudowano pomiędzy tymi rondami, bo ta droga, w zasadzie nic nie wnosi do odciążenia ruchu pojazdów w tym mieście.
Do Plan12:31, 17.05.2023
Zgadzam się, ale droga do ronda powinna zaczynać się jeszcze wcześniej, np. w okolicy Borowa lub ul. Szpitalną w Dzierżążnie do Grzybna. U nas to już tak jest z tym "działaniem"
Stłuczka09:59, 17.05.2023
Czyli, że jak zrobimy stłuczkę na wiadukcie obok miłosza, to będzie można jeździć tą pancerną kładką? Bo jakoś innej alternatywy na wjazd do miasta będzie słabo.
Olek10:05, 17.05.2023
Ruszyć 4litery. Miasto nie jest duże i można się przejść lub rower, a nie 50metrów jechać autem do sklepu.
Kartuziak10:19, 18.05.2023
Głupoty piszesz. Przecież wiadomo, że mieszkańcy Kartuz mogą się przejść lub rowerem pojeździć. Ale przyjezdni spoza Kartuz to napewno cieszą się z takich rad.
@Olek11:35, 17.05.2023
Mieszkańcy sobie poradzą, przez Kartuzy, przejeżdża na dobę kilkadziesiąt tysięcy pojazdów, to nie tylko samochody mieszkańców, ale i całej reszty powiatu, do tego tranzyt w ograniczonym stopniu, do tego dochodzą kurierzy, dostawy i transport towaru.
???15:28, 17.05.2023
A tak w ogóle to z jakiej paki ktoś zamknął i postawił słupki koło Speca na Wybickiego, że nawet mieszkańcy osiedla nie mogą skrótem jeździć.
Kartuziak10:23, 18.05.2023
Jak to kto? Można się domyślić samemu. Albo mieszkańcy tego bloku (bo co im ktoś tam będzie jeździć pod blokiem) albo ktoś ze Specu ( powód ten sam)
Inżynier_Karwowski15:31, 17.05.2023
To jest najlepszy moment na zamknięcie Kartuz, mistrzowie po prostu! I teraz robimy zakładany, na jak długo? Tydzień, dwa, miesiąc, kwartał, pół roku a może i nawet rok!
Zenek14:35, 18.05.2023
Nasz członek ormo odpuścił kolei budowę wiaduktu w Kartuzach więc jak ktoś pisał powyżej czeka nas gehenna i paraliż komunikacyjny i to długie latka. Jaki burmistrz takie rządy
Kartuziak15:51, 18.05.2023
To akurat smutna prawda. A tyle kiedyś pisali co zrobić w tym miejscu- tunel lub wiadukt. I *%#)!& z tego.
Jacho 22:08, 23.05.2023
23-05 Jeszcze ? na obrazku jesy16-05
9 6
niech chodzą piechotą---spacerkiem jak za dawnych lat.