Zamknij

Kartuzy. Młodzi rolnicy z powiatu sprawdzali swoją wiedzę. Kto zwyciężył?

13:19, 29.11.2023 Aktualizacja: 13:33, 29.11.2023
Skomentuj fot. nadesłane/UM Kartuzy fot. nadesłane/UM Kartuzy

W Kartuzach odbyły się powiatowe eliminacje olimpiady “Innowacyjny Młody Rolnik”. Jak co roku nie zabrakło chętnych, by sprawdzić swoją wiedzę. Powiatowy etap zwyciężył Artur Tusk z gm. Stężyca. Trzech najlepszych będzie reprezentować pow. kartuski w wojewódzkim etapie, który odbędzie się w Lubaniu.

W olimpiadzie mogą wziąć producenci rolni: rolnicy, domownicy w gospodarstwach rolnych, właściciele i współwłaściciele gospodarstw rolnych, członkowie Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych, uczniowie szkół o charakterze rolniczym, ogrodniczym, weterynaryjnym. Nie mogą przekroczyć 40 roku życia.

Powiatowe eliminacje odbywały się wczoraj, m.in. w Kartuzach. Uczestnicy olimpiady musieli najpierw napisać test. Następnie najlepsza czwórka odpowiadała na wylosowane przez siebie pytania. Byli to: Artur Tusk, Dawid Woźniak, Przemysław Bigus i Karol Lis. 

[FOTORELACJA]28361[/FOTORELACJA]

Pytania obejmowały m.in. następujące zagadnienia: produkcja roślinna, nawożenie i ochrona roślin; produkcja zwierzęca; ekonomika i zarządzanie, system ubezpieczeń rolniczych; mechanizacja rolnictwa; bezpieczeństwo i higiena pracy; ekologia i ochrona środowiska czy też odnawialne źródła energii.

Najwięcej punktów w etapie ustnym zdobył Artur Tusk. Drugi był Karol Lis, a na trzeci miejscu ex aequo uplasowali się Dawid Woźniak i Przemysław Bigus. 

Zdobyli atrakcyjne nagrody i będą reprezentować powiat kartuski 12 grudnia na szczeblu wojewódzkim olimpiady, który odbędzie się w Lubaniu. 

(M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

Brawo Tusk!Brawo Tusk!

7 0

Gratuluję!

14:09, 29.11.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jacho Jacho

1 1

Artur Tusk to Syn Donalda ?

19:16, 29.11.2023
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Cashib Cashib

0 0

Tak

07:25, 30.11.2023

@Jacho @Jacho

2 0

Pochodzi akurat z mądrej rodziny

07:20, 30.11.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Janusz Janusz

1 0

Artur Tusk to Osoba z Rodziny Donalda Tusk ?

16:47, 03.12.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%