Zamknij
REKLAMA

Pięć sposobów na zaparowane szyby

09:46, 01.10.2018 | mat.nadesłane
REKLAMA
fot.nadesłane

Jesienią, gdy zwiększa się ilość opadów i wzrasta wilgotność powietrza, kierowcy są zmuszeni do radzenia sobie z zaparowanymi szybami w samochodach. Ograniczenie widoczności i stres podczas jazdy sprawiają, że dla wielu użytkowników pojazdów jesień to bardzo trudny okres. Oto 5 sposobów, które warto wypróbować na zaparowane szyby.

Zadbanie o filtr kabinowy

Najczęściej stan filtra kabinowego jest sprawdzany podczas serwisu klimatyzacji. Warto pamiętać, że zapchany powoduje parowanie szyb, jest również siedliskiem grzybów i pleśni. Zalecana jest wymiana filtra przeciwpyłkowego podczas przeglądu okresowego, można to jednak robić częściej.

Regularna konserwacja uszczelek

Kolejny, ważny element, który może mieć wpływ na parowanie szyb w samochodzie to uszczelki. Jeśli są nieszczelne, do wnętrza pojazdu będzie dostawała się wilgoć, dlatego należy pamiętać o ich smarowaniu przed każdą zimą.

Nauka obsługi nawiewów samochodowych

Warto zapoznać się z instrukcją użytkowania pojazdu i ustawić nawiewy w taki sposób, by w okresie wzmożonego parowania szyb powietrze było zasysane z zewnątrz. Dmuchawy najlepiej ustawić na najwyższy poziom, by jak najszybciej pozbyć się wilgoci z kabiny.

Korzystanie z klimatyzacji

W samochodach wyposażonych w klimatyzację można wykorzystać nawiew chłodnego powietrza do odparowania szyb. Zimą warto uruchamiać klimatyzację przynajmniej raz w tygodniu na kilkanaście minut, żeby zapewnić optymalną sprawność układu. O szyby samochodowe należy dbać przez cały rok, jednak szczególnej troski wymagają wczesną jesienią oraz po zimie. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule pt.: „Co nam przesłania pierwsze oznaki wiosny?”

Stosowanie specjalistycznych produktów – antypary

Często parują brudne szyby, dlatego u schyłku lata warto porządnie wyczyścić wnętrze auta. By zapobiegać osadzaniu się pary, najlepiej używać specjalistycznych, skutecznych środków – na przykład marki Moje Auto. Więcej informacji na temat konkretnych produktów znaleźć można na stronie: moje-auto.pl.

Po ciepłych i suchych letnich miesiącach trzeba przygotować samochód na nadejście deszczowej i wilgotnej jesieni. Warto pamiętać o konserwacji oraz zabezpieczeniu szyb i lusterek samochodowych wysokiej jakości preparatami,a ponadto o kilku, prostych sposobach na to, by ograniczyć do minimum ich parowanie.

(mat.nadesłane)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone