Zamknij

W jakim programie zaprojektuję ulotkę?

10:24, 27.02.2019 mat.partnera Aktualizacja: 10:29, 27.02.2019

Jeśli mamy zdolności graficzne, możemy podjąć się samodzielnego zaprojektowania ulotki. Będzie ona wtedy dokładnie spełniać nasze wymagania. Aby jednak to zrobić, należy najpierw wybrać oprogramowanie przeznaczone do projektowania graficznego.

 

Oprogramowanie darmowe

Jeśli chcemy szybko zaprojektować ulotkę i nie mieliśmy wcześniej do czynienia z żadnym programem graficznym dobrym rozwiązaniem będzie darmowa Canva. Jest to aplikacja internetowa działająca na zasadzie “przeciągnij i upuść”. Mamy w niej do dyspozycji różne szablony materiałów, ale przede wszystkim możemy w prosty sposób tworzyć własne projekty. Wystarczy, że wybierzemy interesujący nas element i przeciągniemy na okno z przygotowywanym materiałem. Możemy również wgrywać własne zdjęcia i inne elementy.

Bezpłatny jest również Scribus. W odróżnieniu od Canvy jest on w pełni profesjonalny, ale stosunkowo mało intuicyjny. Podobnie jest z GIMP-em, będącym darmową konkurencją Adobe Photoshop. Oba programy są polskojęzyczne, natomiast bez wątpienia trzeba się ich nauczyć. Nie inaczej jest z popularnym Inkscape.

Przeglądając katalogi oprogramowania, znajdziemy także proste i bezpłatne kreatory ulotek jak np. Easy Flyer Creator. Pozwalają one na bezproblemowe stworzenie materiałów, ale mają bardzo małe możliwości. Jeśli zatem nie jest nam wszystko jedno, postawmy na bardziej zaawansowane rozwiązania lub optymalną dla amatorów Canvę.

Niedrogie oprogramowanie profesjonalne

Pośród tańszych aplikacji na uwagę zasługuje Serif PagePlus. Skorzystać możemy tu z wielu szablonów publikacji, z których każdy jest otwarty na personalizację. Program z powodzeniem posłuży nam do edycji zdjęć, a nawet zaprojektowania logo.

Wybrać możemy również MAGIX Photo & Graphic Designer, za pomocą którego dokonamy składu do druku (DTP), a także stworzymy grafikę wektorową i bitmapową. Tutaj również możemy oprzeć się na gotowych szablonach, których jest aż 3000. Aplikacja jest polskojęzyczna.

Szczególnie wart uwagi jest produkt Microsotu — Publisher. Zaprojektujemy w nim takie materiały jak broszury, biuletyny, wizytówki czy oczywiście ulotki. Ważne, że jeśli jesteśmy posiadaczami pakietu Office 2013 Professional, będziemy mogli w jego ramach korzystać też z Publishera. To szczególnie atrakcyjne opcja, gdyż w pakiecie znajdują się tak ważne dla firmy aplikacje, jak Word, Excel czy PowerPoint.

Rozwiązania dla ambitniejszych

Warto pokusić się o zakup programów najczęściej używanych przez profesjonalistów. Gdy nauczymy się ich obsługi, będziemy mogli w przyszłości stać się zupełnie samowystarczalni w dziedzinie grafiki. Popularne programy profesjonalne obrosły również olbrzymią ilością tutoriali i filmów instruktażowych, co sprawi, że poznanie ich będzie łatwiejsze.

Pierwszym wyborem będą tu programy Adobe — Photoshop, Illustrator i Indesign. Dzięki nim nie będziemy mieli żadnych ograniczeń w tworzeniu grafiki. Atrakcyjnym sposobem na skorzystanie z tego oprogramowania jest zakup subskrypcji w usłudze Adobe CC. Dzięki temu będziemy mieli dostęp zawsze do najnowszych wersji aplikacji. Do wyboru są opcje subskrypcji obejmujące poszczególne programy lub subskrypcja pełnego pakietu.

Warto pomyśleć także o pakiecie CorelDRAW Graphics Suite X6. Otrzymamy w nim nie tylko profesjonalne narzędzie do projektowania graficznego, ale także dostęp do zasobów czcionek, zdjęć czy szablonów. Tutaj również można skorzystać z opcji subskrypcji.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.drukarniaonline.pl - miejscu gdzie można zakupić druk ulotek po zaprojektowaniu jej online.

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%