Zamknij
REKLAMA

Dom drewniany czy murowany - który lepszy?

11:31, 29.07.2019 | Artykuł sponsorowany
fot.Gilma

Jedną z pierwszych decyzji, którą podejmujemy przed budową domu jest wybór odpowiedniej technologii. W Polsce największą popularnością cieszą się domy wznoszone tradycyjną technologią murowaną. Jednak wielu inwestorów coraz częściej zastanawia się też nad wzniesieniem domu drewnianego, którego budowa niesie za sobą wiele korzyści.

W powszechnej świadomości utarło się, że domy murowane są najtrwalszym rozwiązaniem. Grube mury będą inwestycją na kilka pokoleń i zapewnią wysoki komfort użytkowy. Oczywiście jest w tym dużo prawdy, ale warto pamiętać, że rynek domów drewnianych w Polce zyskuje coraz większą popularność z różnych względów.

fot.Gilma

Renomowanym producentem domów drewnianych na Kaszubach jest lokalna firma GILMA z Mojusza. Tego rodzaju konstrukcje cieszą się coraz większym zainteresowaniem w regionie. Domy drewniane w technologii energooszczędnej zużywają mniej energii nawet o 25 - 50 proc. w porównaniu z budynkiem spełniającym aktualne normy. Drewno jest materiałem posiadającym zdolność do samoregulacji wilgotności, co sprzyja wytworzeniu specyficznego mikroklimatu - latem daje uczucie chłodu, natomiast zimą szybko się nagrzewa.

Dom drewniany może być wykonany jedynie z wysuszonych, dobrze zabezpieczonych elementów, idealnie sprawdzi się skandynawskie drewno budowlane marki GILMA. Zastosowanie dobrej jakości materiałów oraz fachowe wykonanie zapewniają dużą żywotność budynku. Szacuje się, że dobrze wykonany dom z drewna może wytrzymać w świetnym stanie nawet kilkaset lat. Jego żywotność nie ustępuje domom wykonanym w technologii murowanej.

fot.nadesłane

Domy w technologii murowanej powstają najczęściej przez dwa lata. Pierwszy sezon to doprowadzenie budynku do stanu surowego zamkniętego. W drugim roku następuje wykończenie wnętrz. Szybkość budowy jest ograniczana przez wymagane przerwy technologiczne. Dlatego pod względem szybkości budowy wygrywają domy drewniane. Przy dobrej organizacji pracy można wznieść budynek w dwa do czterech miesięcy.

Wszystko co potrzebne do budowy domu z drewna znajdziecie teraz w jednym miejscu, sprawdź: www.gilma.pl.


Planujesz budowę domu?

Dowiedz się więcej pod numerem telefonu:

58 681 60 91

na stronie

www.gilma.pl

lub w siedzibie firmy

Mojusz 68

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop