Zamknij

Czy warto kupić lokówkę automatyczną?

09:54, 05.09.2019 | mat.nadesłane

Zastanawiasz się, czy warto kupić automatyczną lokówkę, czy faktycznie spełnia ona swoje zadanie i inwestycja w taki sprzęt jest dobrym posunięciem? Dzięki naszemu artykułowi będziesz przekonana, że jednak warto zakupić lokówkę automatyczną i inne sposoby lokowania włosów nie są tak skuteczne, jak użycie takiego urządzenia.

Korzystanie z lokówki to dla wielu kobiet duża oszczędność czasu. Nie musisz już walczyć z nakładaniem wałków, a potem długo czekać, aż uzyskasz pożądany efekt. W zamian możesz po prostu polokować włosy lokówką, co zazwyczaj nie zabiera zbyt dużo czasu, nawet jeśli masz dość długie włosy. Szczególnie, że istnieją modele, które same wkręcają włosy i działają naprawdę szybko.

Czasem po zastosowaniu wałków efekt jest słaby, a loki nie są sprężyste. Niektórzy próbują triku z prostownicą, lecz wadą tego sposobu jest to, że po stylizacji włosy wyglądają na oklapnięte, a potem nagle pojawiają się w dalszej partii loki, co wygląda dość sztucznie. Inaczej jest z lokówką, ona pozwala uzyskać ciekawy, a co najważniejsze naturalny efekt. Masz szansę wyczarować ładne fale lub loki na każdych włosach.

Wiele osób zwraca uwagę na to, że korzystanie z większości lokówek jest łatwe. Producenci starają się, aby uchwyt dobrze leżał w dłoni i samodzielne pofalowanie loków nie było trudnym zadaniem. Dodatkową zaletą większości lokówek jest to, że możesz samodzielnie ustalać temperaturę lokowania. Wiemy, że niektóre włosy są słabsze i używanie wysokiej temperatury może skutkować ich zniszczeniem. Z kolei inne są tak grube, że lokowanie nie jest łatwe. Wtedy możesz po prostu zwiększyć temperaturę i tym samym sprawić, że kilka sekund wystarczy, aby utworzyć kolejne, ładne pukle włosów.

Niektóre osoby wolą korzystać z wałków, ponieważ uważają, że są one bezpieczniejsze dla włosów i ich nie niszczą. Trzeba jednak zauważyć, że lokówki mają specjalne powierzchnie, które zabezpieczają włosy przed ewentualnymi zniszczeniami spowodowanymi działaniem zbyt wysokiej temperatury. Lokówka to idealne urządzenie dla kobiet, które regularnie wykonują stylizację. Jeżeli dodatkowo będziesz używać produktów zabezpieczających w postaci olejków oraz specjalnych odżywek, to nie musisz się martwić, że włosy, nawet te delikatne, ulegną zniszczeniu.

Wiesz już, dlaczego warto wybrać lokówkę, ale nie wiesz, jaką kupić? Na rynku istnieje wiele modeli, a walka o tytuł tej najpopularniejszego rozgrywa się głównie pomiędzy dwoma markami. Możesz więc zastanawiać się, co wybrać – sprzęt Philips czy Babyliss. Należałoby jednak porównywać nie same marki, a konkretne modele, przy uwzględnieniu potrzeb włosów.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone