Zamknij
REKLAMA

Konsolidacja chwilówek - sposób na uniknięcie długów?

10:46, 22.01.2020 | mat.partnera
REKLAMA
fot.nadesłane

Coraz więcej osób decyduje się na pożyczki, aby pokryć swoje wydatki. Często są to kwoty, które znacznie przewyższają miesięczny budżet, co powoduje, że wielkość długu zaczyna wymykać się spod kontroli. Dla osób, które nie radzą sobie z terminową spłatą zobowiązań dobrym rozwiązaniem będzie kredyt konsolidacyjny.

Konsolidacja długów w jedno zobowiązanie daje możliwość obniżenia miesięcznej raty spłacanych kredytów i tym samym uniknąć spirali zadłużenia. Warto wziąć pożyczkę konsolidacyjną jeśli mamy klika pożyczek w różnych firmach pożyczkowych i płacimy kilka rat w miesiącu. Poprzez konsolidację połączą się one w jedną, obniżoną ratę przy równoczesnym wydłużeniu okresu spłaty. Raty będą dostosowane do możliwości pożyczkobiorcy. Do podstawowych zalet konsolidacji należy zmniejszenie kosztów obsługi długu, ujednolicenie stopy procentowej, jeden, dłuższy okres spłaty wszystkich długów oraz niższa miesięczna rata. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w takiej sytuacji odsetki będą większe.

Zanim zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny to ważnym krokiem będzie odpowiedni wybór firmy pożyczkowej. Przed podpisaniem umowy warto dokładnie przeanalizować każdy punkt, zwracając uwagę zwłaszcza na odsetki, czas trwania umowy czy liczbę rat.

Kiedy dług można skonsolidować?

Konsolidacji można poddać różne rodzaje długów: kredyty hipoteczne, ratalne, gotówkowe, kredyt samochodowy, zaciągnięte pożyczki, limit na koncie czy nawet limit na karcie kredytowej. Niektóre banki zgadzają się na konsolidację również chwilówek zaciągniętych w firmach pożyczkowych czy SKOK-ach. Dokumenty wszystkich zobowiązań, które chcemy skonsolidować należy przedstawić w banku, który przeanalizuje naszą zdolność kredytową. Aby zwiększyć swoje szanse na konsolidację kredytu warto zadbać o pozytywną historię w bazach historii kredytowania i nie mieć w niej żadnych niespłaconych w terminie kredytów. Należy jednak pamiętać, ze zasady przyznawania kredytu konsolidacyjnego mogą się różnić w zależności od banku, tak samo jak różne będą warunki przyznania kredytu. Decydując się na konsolidację pożyczek, czy to w banku, czy w firmie pożyczkowej, trzeba liczyć się z tym, że aby z niej skorzystać konieczne będzie spełnienie różnych warunków. O pożyczkę konsolidacyjną ubiegać się mogą zwykle osoby w odpowiednim przedziale wiekowym i posiadające ważny dowód osobisty, polskie obywatelstwo, polski numer telefonu, konto w banku czy adres e-mail. Część firm pożyczkowych może również wymagać od swoich klientów stałego i regularnego dochodu.

Konsolidacja chwilówek

Warto wiedzieć, że skonsolidować można również chwilówki. Cała procedura jest bardzo szybka, a szanse na pozytywną decyzje o konsolidacji znacznie większe niż w przypadku banków. Nie jest też wymagana tak szczegółowa dokumentacja. Ważne jest tylko, aby zwrócić się o konsolidację zobowiązań pozabankowych jak najszybciej, zanim pojawią się opóźnienia w spłacie. Wartością jest to, że aby ubiegać się o konsolidację chwilówek nie trzeba nawet wychodzić z domu, wszystko można bowiem załatwić online. Konsolidacja chwilówek przez internet na kredyt-dla-zadluzonych.pl to możliwość otrzymania pożyczki konsolidacyjnej nawet do 25000 zł. Spłaty rozłożone zostaną na 12 miesięcy. Aby otrzymać konsolidację chwilówek wystarczy tylko złożyć wniosek o pożyczkę konsolidacyjną, bez weryfikacji w BIK. Dzięki temu konsolidację będzie można otrzymać znacznie szybciej. W łatwy sposób będzie też można porównać koszty oferowanych produktów, a także zapoznać się ze wszystkimi wymaganiami pożyczkodawcy.

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone