Zamknij
REKLAMA

Sprawdź jak wybrać właściwą twardość materaca

09:56, 11.02.2020 | mat.partnera.
REKLAMA
fot.nadesłane

Zdrowy sen potrafi być nieoceniony. Wiele osób bagatelizuje to, na czym śpi twierdząc, że przecież sen to sen. Nic bardziej mylnego! Dobry sen zależny jest od tego, w jaki sposób układa się nasze ciało, a zwłaszcza nasz kręgosłup.

Bardzo często bóle pleców i ogólne problemy z kręgosłupem spowodowane są właśnie niewłaściwą twardością materaca. Jak wybrać właściwy materac w Gdańsku, który zapewni nam regenerujący sen?

Jaki związek jest między twardością materaca, a jakością snu?

Twardość materaca ma realny wpływ na jakość naszego snu. Dzieje się tak, ponieważ każdy człowiek ma inną budowę ciała. Jesteśmy wyżsi, niżsi, więksi, mniejsi. Te parametry wpływają na to, jaki materac powinniśmy dobrać do naszych gabarytów. Z tego powodu wprowadzone zostały cztery kategorie, które posegregowane zostały według wagi:

• H1 – dla osób o wadze do 50 kg,
• H2 – dla osób o wadze od 50 do 70 kg
• H3 – dla osób o wadze od 70 do 100 kg
• H4 – dla osób o wadze powyżej 100 kg

Parametry te są bardzo często najczęściej brane pod uwagę podczas wyboru materaca w salonie. Oczywiście jest to tylko umowna skala, która pomaga dobrać właściwą twardość.

Bardzo często zdarza się, że niektórzy wolą twardszy lub miększy materac. Pewien margines jest dopuszczalny, ponieważ wynika on z własnych preferencji. Jednakże i z tym marginesem nie można przesadzać, ponieważ prowadzi to do poważnych konsekwencji. Materace od firmy Hilding cechują się świetną jakością i trwałością.

Spanie na zbyt miękkim materacu

Mogłoby się wydawać, że im miększy materac, tym bardziej komfortowy będzie na nim sen. Otóż jest zupełnie odwrotnie. Spanie na zbyt miękkim materacu sprawia, że nasze ciało, a w szczególności nasz kręgosłup układa się niewłaściwie. Może prowadzić to z początku do pojawiających się jakiś czas bólów pleców, lecz dłuższe spanie na za miękkim materacu może powodować trwałe skrzywienie kręgosłupa. Jest to niebezpieczne schorzenie, którego powinniśmy unikać jak ognia. Kiedy zaczynamy spać na za miękkim materacu, nie czujemy dyskomfortu, ponieważ wydaje on nam się przyjemnie miękki. Problemy, o których mowa powyżej, zaczynają się po pewnym czasie, gdyż są one konsekwencją przespania więcej niż jednej nocy.

Co stanie się, gdy materac jest zbyt twardy?

Skoro spanie na zbyt miękkim materac potrafi powodować negatywne konsekwencje, to odwrotność tej sytuacji, czyli spanie na zbyt twardym materacu, także musi być niekorzystne.

Kiedy materac, na którym śpimy jest zbyt twardy, nasze naczynia krwionośne zaczynają doznawać zbyt dużego nacisku. Konsekwencją takiemu nadmiernego nacisku, będą nasilające się problemy ze snem, które mogą przybrać postać chronicznej bezsenności. Sen jest tak ważną częścią naszego życia, że musimy dbać o to by dobrze i komfortowo wysypiać się każdej nocy.

Wybór twardości materaca powinien być podyktowany rozsądnym skorzystaniem z kategorii wagowej, ponieważ spanie na zbyt miękkim i zbyt twardym materacem, ma swoje negatywne skutki, których na pewno chcemy uniknąć. Z tego powodu warto jest zainwestować w materac dobrej i polecanej firmy, takiej jak szwedzka firma Hilding.

(mat.partnera.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone