Zamknij
REKLAMA

Rząd funduje przedsiębiorcom problemy. Rzecznik MSP w Kartuzach

13:16, 13.10.2021 | W.D
Skomentuj fot.W.D.
REKLAMA

Zamiast uproszczenia procedur - komplikacje, zamiast korzystniejszych rozwiązań podatkowych - zwiększone stawki dla wielu firm i przedsiębiorców - to w dużym skrócie spodziewane efekty przeforsowanego przez PiS tzw. "Polskiego Ładu", o których mówił dziś w Kartuzach Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw. 

Spotkanie z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbyło się dziś na zaproszenie burmistrza Kartuz oraz Kaszubskiego Związku Pracodawców. Dyskusja poświęcona była w dużej mierze działalności instytucji rzecznika MSP, ale i zmianom - głównie podatkowym - wynikającym z rządowego "Polskiego Ładu". 

Adam Abramowicz zwrócił uwagę, że sam był przez pewien czas posłem z ramienia PiS, ale w 2018 został mianowany na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców i od tamtej pory stara się przekonywać parlamentarzystów do zmian, które mają usprawnić życie i działalność przedsiębiorców. 

Jak podkreślił, instytucja wielokrotnie wykazała się skutecznością uczestniczą w postępowaniach administracyjnych między przedsiębiorcami a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, czy Urzędem Skarbowym. 

- Rzecznik może występować w wyjaśnienia prawne w spornych kwestiach pozwalając tym samym przedsiębiorcom uzyskiwać jasną wykładnię i wsparcie w sytuacjach, gdy pojawiają się sprzeczne interpretacje przepisów - mówił. 

[ZT]36320[/ZT]

Rzecznik MSP przedstawił też propozycje, które są przedkładane rządzącym, a dotyczą np. reform systemu emerytalnego (propozycja by przejść na system niemiecki lub brytyjski, dający przedsiębiorcom większą swobodę decydowania o odprowadzaniu składek), czy zmiany w postępowaniach prowadzonych przez urzędy skarbowe. Jest też propozycja, by wszelkie zmiany przepisów były wprowadzane z półrocznym wyprzedzeniem i nie zaskakiwały przedsiębiorców, a także by urzędnicy ponosi realne konsekwencje swoich błędnych decyzji. 

Nie wiadomo, które z tych pomysłów spotkają się z przychylnością rządzących. Zmiany wnoszone przez Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw do tzw. "Polskiego Ładu" nie spotkały się ze zrozumieniem. 

- Czasami jest to niestety jak waleniem grochem o ścianę. I tak jest w przypadku na przykład podatku liniowego, który okazał się ogromnym sukcesem, spowodował duży wzrost wpływów do budżetu państwa, a zmiany zaproponowane w "Polskim Ładzie" są na tyle niekorzystne, że te wpływy niemal na pewno zaczną spadać. To jest trochę jak zabicie kury znoszącej złote jaja, bo te zmiany są niczym nieuzasadnione - mówił Adam Abramowicz. 

Zwrócił uwagę, że w związku z planami rządów wielu przedsiębiorców już stara się dostosowywać swoje biznesy do nowych przepisów, by uniknąć ich negatywnych skutków. Zachęcił też do korzystania z pomocy prawnej i wsparcia oferowanego przez instytucję Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. 

(W.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (13)

dyzmadyzma

15 21

Tu widzę przedsiębiorców którzy funkcjonują przede wszystkim dzięki bliskim kontakty z samorządami (układom). W normalnym rynkowym układzie dawno by nie istnieli. Dlatego PO tak chce utrzymać swoje samorządowe powiązania bo to żyła złota 14:21, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do pana rzecznikado pana rzecznika

12 24

od 1994 roku prowadzę firmę i nigdy nie było lepszego rządu dla takich jak ja.Nigdy !
Ja pana proszę aby pan się nie nazywał rzecznikiem małych i średnich przedsiębiorstw a rzecznikiem jakiejś antyrządowej grupy w skład ,której wchodzą jacyś być może przedsiębiorcy sektora MiSP.
Moim rzecznikiem pan nie jest. 14:34, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@do pana rzecznika@do pana rzecznika

36 7

z Twojego zadowolenia domniemywam , że usługi pogrzebowe musisz prowadzić. To wówczas pełna zgoda :) 14:47, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

właściciel właściciel

27 9

Mam malutką firmę i jeszcze się łudziłem, ale teraz patrząc na to co jest grane nie mam już żadnych wątpliwości. Ta władza jak dla mnie zachowuje się tak jakby przyszlo tylko żeby wszystko zniszczyć i zepsuć jeszcze to co jakoś działa. Przykłady są dosłownie na każdym kroku. Tylko co im z tego przyjdzie? 15:00, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@@do pana rzecznika@@do pana rzecznika

8 27

Mylisz się,te akurat zakłady mają się zawsze świetnie.Ja zajmuję się produkcją a nie usługami .Najgorszy czas jaki pamiętam to nie-rządy PO . 15:01, 13.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do powyżejdo powyżej

15 4

Poczekaj, rządy pisu jeszcze się nie skończyły, a ład wchodzi w życie od stycznia. Powodzenia. 16:01, 13.10.2021


zmianyzmiany

7 7

W tym układzie twarze od lat te same zmieniają się opcje a oni trwają łączącym spoiwem które trzyma to towarzystwo w kupie jest kasa aby coś drgnęło potrzebna jest zmiana wiecznego burmistrza 18:24, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdaśAdaś

6 5

Do Adama z pierwszego panu: Pamietam, jak jeździłeś Golfem II, miałeś na klapie bagażnika napis "Kim jest dla ciebie Jezus Chrystus?"
Pamiętasz to jeszcze? Zapytam przewrotnie: Kim jest dzisiaj dla ciebie Jezus Chrystus?
ECO Panem? 20:36, 13.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AdaśAdaś

3 4

Miało być: "z pierwszego planu". Literówka. 20:37, 13.10.2021


pecuniapecunia

4 6

Ludzie którzy nie mają żadnych normalnych zasad jedyną normą są pieniądze 20:45, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Widz Widz

5 8

Brawo pis 07:48, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@Widz@Widz

7 4

No ja też im kibicuję. Ludzie zaczynają otwierać oczy. Zwłaszcza jak patrzą na ceny i totalną rozwałkę wszystkiego co można sobie wyobrazić 09:51, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pis-kiPis-ki

0 0

Jeszcze tylko porządek w sądach zrobią i hulaj dusza. Zapomnijmy o demokracji i wtedy na wszystko będzie już, za późno. 21:10, 19.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%