Zamknij
REKLAMA

Kartuzy. Przedsiębiorcy o Polskim Ładzie. "Dla księgowych i firm to masakra"

10:12, 21.01.2022 | W.D.
Skomentuj fot.W.D.
REKLAMA

Wojciech Kieszkowski, prowadzący spotkanie dla przedsiębiorców zorganizowane w Kartuzach przez Pracodawców Pomorza nie miał dobrych informacji. Przyznał, że Polski Ład wywraca "do góry nogami" funkcjonowanie zarówno małych jak i dużych biznesów. 

Pracodawcy Pomorza - największa i najstarsza organizacja działającą na obszarze województwa pomorskiego i zrzeszająca małych, średnich i dużych przedsiębiorców zorganizowała w Kartuzach seminarium poświęcone kwestiom podatkowym wynikającym z przepisów Polskiego Ładu. W spotkaniu wziął także udział wicestarosta kartuski Piotr Fikus. 

- Tego rodzaju spotkania są bardzo potrzebne, bo mamy w naszym powiecie kilkanaście tysięcy przedsiębiorców, którzy na pewno także czekają na jakieś rozwiązania - powiedział Piotr Fikus. 

O tym, że Polski Ład i wynikające z niego zmiany wywołały kompletny chaos mówi się i pisze od początku roku. Brakuje jasnej wykładni przepisów, a - jak donoszą media - księgowi mają nawet problem np. z wyliczaniem zaliczek na podatek od pensji.

[ZT]38367[/ZT]

Niemal codziennie media informują o nowych lukach i błędach odkrywanych w przepisach Polskiego Ładu. Dziś nikt nie ma wątpliwości, że ustawa jest bublem prawnym, a wydawane pospiesznie rozporządzenia wcale nie rozwiązują problemów. 

Jak w tej sytuacji mają radzić sobie właściciele firm? Z informacji przekazanych przez Wojciecha Kieszkowskiego, prowadzącego prelekcję dla przedsiębiorców, wynika, że nie ma żadnego prostego rozwiązania, które pozwalałoby łagodzić negatywne skutki Polskiego Ładu - przede wszystkim w kwestii podwyżki stawki składki zdrowotnej. 

- Zarówno dla nas, doradców podatkowych, jak i dla firm te przepisy i wprowadzone rozwiązania to po prostu "masakra" - mówił Wojciech Kieszkowski. - Spośród 37 systemów podatkowych państw Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) polski system znalazł się na 36. pozycji. Na ostatnim miejscu są Włochy. Wypadamy więc bardzo słabo pod względem jasności przepisów i pewności ich stosowania, a będzie jeszcze gorzej. Jego to porażka rządu, której skutkiem jest podcięcie skrzydeł nam wszystkim. 

Prowadzący seminarium przedstawiał wyliczenia, które wskazywały na skutki finansowe przepisów wynikających z Polskiego Ładu dla różnego typu przedsiębiorstw. Podkreślił, że wiele firm już podjęło próby reorganizacji formy swojej działalności, część przedsiębiorców szuka zaś rozwiązań. Okazuje się jednak, że nie każda zmiana będzie korzystna, więc warto dokładnie przeanalizować i przekalkulować obciążenia podatkowe wynikające np. z prowadzenia jednoosobowej działalności, spółki, czy spółki komandytowej. 

- Należy brać pod uwagę nie tylko liczby i uwarunkowania prawne, ale też specyfikę danej działalności, a także temperament i przyzwyczajenia samego przedsiębiorcy - mówił Wojciech Kieszkowski. 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

HalskiHalski

25 4

Pusta kasa narodowa to nie jest podstawa do skoku na nasze pieniądze . Mamy dość krzyworyjewa i jego kampaniji . 10:54, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Polski cyrkPolski cyrk

30 8

Rozdawnictwo 500 plus ,trzynastej emerytury ,dopłaty do wszystkiego tylko z czego.
Tylko idiota tego nie rozumie że to wszystko jest z podatków a nie skarpety Kaczyńskiego.
I pyk bańka pękła kasy brak to zaczynamy drenować kieszenie i nagle elektorat PISu się obudził że zaczynają mu zabierać pieniądze i wszystko drożeje . 500 plus warte 250🤣 11:31, 21.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

......

7 8

Przecież od początku wiadomo, że 500 plus to kasa z podatków. Irytuje mnie takie mówienie że to nie kasa rządu czy premiera bo ludzie mają tego świadomość. Ale to taki nieudany argument przeciwników tego programu ;) 11:43, 21.01.2022


PISIORYPISIORY

16 11

Dostawały miliardy od przebrzydłej Unii Europejskiej i zamiast stawiać farmy wiatrowe i solarne to woleli przejadać kasę i mają oszołomy pretensje do Putina że im ceny za energię podnosi 11:36, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

POLexitPOLexit

14 16

mam nadzieje że szybko wyjdziemy od tych złodziei, komunistów i celowych dotacji dealerów z UE, którzy niszczą nasze rolnictwo i przemysł STOP faszystom i złodziejom z UE STOP dotacją na UE z naszych podatków 12:13, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@POLexit@POLexit

17 15

A z główka wszystko w porządku wyznawco pislandii??? Bo z tego co tu gryzdasz to chyba nie za bardzo.
Jak ci się podoba jaką destrukcje funduje nam ta mafia, to znaczy ze nie masz po kolei pod sufitem
PRECZ Z KACZYŃSKIM, MORAWIECKIM PISEM,SOLIDARNĄ POLSKĄ I CAŁA J......NĄ PRAWICĄ . POD SĄD!!!
12:30, 21.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

do KOmunistydo KOmunisty

5 6

precz z Tobą psychicznie chory człowieku, każdy kto POpiera UE razem z PiSem wasz trzeba leczyć i wydalić w trybie natychmiastowym do Związku sowieckiego europejskich republik komunistycznych w skrócie UE 14:43, 21.01.2022


ja.ja.

3 1

przeciez to pisiorek. 21:07, 22.01.2022


EtmenEtmen

9 4

Ten program to ładnie brzmi, klasa średnia traci, Ci co zarabiają najwięcej stracą jeszcze więcej.
W zasadzie, to cała masa klasy średniej dołączy do tych z najniższym wynagrodzeniem, bo podnosząc najniższą pensję najmniej zarabiającym sprawili, że Ci, którzy zarabiali więcej, teraz jadą na najniższej bo pracodawcy im nie podnieśli w takiej skali jak to zrobił rząd najmniej zarabiającym.
Przedsiębiorcom miało być łatwiej, ale wielu, którzy pracują sami na siebie, przejdzie do szarej strefy.
Ten polski ład robi dobrze tym, którzy siedzą na socjalu i pracuja na czarno, z ugli 30 tys skorzystają tylko Ci, którzy zarabiają mniej niż najniższa krajowa. Więc ten program ma w sobie więcej propagandy sukcesu, niż dobrych zmian.


13:44, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hmmhmm

2 2

jestem ciekaw czy po pełnym cyklu, gdy otworzycie oczy będzie nadal pamiętać co z bzdury gadaliście. 19:38, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%