Zamknij
REKLAMA

Będą rozmawiać o rozwoju przedsiębiorczości w Szwajcarii Kaszubskiej

11.30, 05.01.2023 info: STK, oprac M.Dz. Aktualizacja: 11.49, 05.01.2023
Skomentuj Zdj. ilustracyjne. fot. pixabay
REKLAMA

W czwartek 12 stycznia w Centrum Kultury Spichlerz w Żukowie odbędzie się konferencja pn. "Rozwój przedsiębiorczości na terenie Szwajcarii Kaszubskiej – stan obecny oraz perspektywy na przyszłość”. Zostaną zaprezentowane wyniki badania, które pozwolą na wytypowanie branż najbardziej perspektywicznych do rozwoju w naszym regionie.

Konferencja stanowi podsumowanie badania, które Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby zleciło pracownikom naukowym Uniwersytetu Gdańskiego.

- Jego celem była analiza rozwoju przedsiębiorczości i wskazanie dominujących branż, które mają największe znaczenie dla rozwoju gospodarczego naszego regionu - informuje STK. 

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane wyniki badania, które pozwolą na wytypowanie branż najbardziej perspektywicznych do rozwoju w przyszłości, na bazie których nasz obszar może obierać swoje przewagi nad innymi regionami.

Odbędzie się również debata pn. „Przedsiębiorczość lokalna – szanse, zagrożenia i oczekiwania w wymiarze regionalnym, krajowym i globalnym”, z udziałem autorów badania oraz zaproszonych gości, dotycząca roli gospodarki Szwajcarii Kaszubskiej w gospodarce regionu i kraju. Dokonana też zostanie analiza obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej w kontekście jej wpływu na lokalną przedsiębiorczość.

Konferencja odbędzie się w Centrum Kultury "Spichlerz" w Żukowie (ul. 3 Maja 9C) 12 stycznia 2023 roku, w godz. 10.00 – 14.00.

(info: STK, oprac M.Dz.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

MgMg

2 0

Jak tak dalej pójdzie to będą się zwijać a nie rozwijać
13:19, 05.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkankawamieszkankawa

1 1

Kto teraz w tych małych sklepach kupuje,ludzie chodzą do większych sklepow np.Biedronki,Lidlu,itd.Te małe sklepy mają bardzo mały wybor towaru i nikt teraz nie chce w nich kupować. 19:50, 05.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

odp.odp.

1 1

Napisałaś, że nikt nie chce. Otóż wielu chce i kupuje. A tym, co napisałaś sama się określiłaś mianem NIKT. 20:22, 05.01.2023


REKLAMA
0%