Zamknij

Turniej Somonino Cup. Rywalizowały drużyny juniorskie

12:33, 08.11.2018 | nadesłane/oprac.M.B.
REKLAMA
Skomentuj
foto.nadesłane

W hali w Somoninie odbył się drugi turniej piłki nożnej z cyklu Somonino Cup. Wzięły w nim udział drużyny juniorskie z rocznika 2008 i z roczników młodszych. W turnieju brało udział 12 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy.

W grupie A prym wiodła drużyna Escola Futbolu, która wygrała grupę zdobywając 7 pkt. Grupę B zdominował Amator Kiełpino (7 pkt). W grupie C najlepsza okazała się Base Group Osiczanka Osice (7 pkt bez straconego gola) wyprzedzając FC Gowidlino (6 pkt) oraz Sokół Kosakowo (4 pkt). Drużyny te awansowały do ćwierćfinałów.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczów o miejsca 9-12, w których Base Group Osiczanka II Osice pokonała Amatora II Kiełpino 2:0, zaś Polonia Gdańsk okazała się lepsza od UKS Przyjaźń także w stosunku 2:0.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe, które wygrywali faworyci po fazie grupowej. W pierwszym zaciętym spotkaniu Cartusia A Kartuzy pokonała 1:0 FC 2009 Gowidlino. Następne dwa mecze były już mniej wyrównane i Base Group Osiczanka Osice pokonała Cartusię B Kartuzy 2:0, zaś Escola Futbolu wygrała 3:0 z Sokołem Kosakowo. Ostatni mecz tej fazy pomiędzy Amatorem Kiełpino i FC Gowidlino przyniósł najwięcej emocji. W bardzo zaciętym pojedynku nie padły żadne bramki i potrzebna była seria rzutów karnych, w której drużyna z Kiełpina wygrała 2:1.

Mecze półfinałowe były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie. W obu padały zaledwie po jednej bramce. Base Group Osiczanka Osice pokonała Cartusię A Kartuzy, a następnie Escola Futbolu okazała się lepsza od Amatora Kiełpino.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme Sokół Kosakowo pokonał 2:0 najmłodszych w turnieju FC 2009 Gowidlino. Miejsce piąte zajęła Cartusia B Kartuzy, która po bezbramkowym remisie pokonała w rzutach karnych 2:1 FC Gowidlino. W meczu o najniższy stopień podium Cartusia A Kartuzy pokonała pewnie osłabiony kadrowo w tym meczu Amator Kiełpino. W finale spotkały się drużyny, które do tego momentu nie doznały porażki w turnieju. Finał stał na wysokim poziomie i przyniósł sporo wrażeń. Ostatecznie lepsi o jedną bramkę okazali się zawodnicy Escoli Futbolu pokonując 2:1 Base Group Osiczankę Osice.

Składy medalistów:

1. Escola Futbolu – Wiktor Bałdys, Maciej Łukasiewicz, Filip Krauze (4), Nikodem Grabowski (1), Igor Drożdzik (1), Gracjan Dobbek (7), Szymon Karolczak, Oskar Matuszewicz (4)

2. Base Group Osiczanka Osice – Jan Lech, Maksymilian Pogorzelski, Wiktor Szydłowski (3), Alan Kowalski (3), Błażej Patrzałek (2), Piotr Holender (1), Szymon Pisowacki (1)

3. Cartusia A Kartuzy – Adam Gdaniec (7), Jakub Jóskowski, Jakub Penkowski, Mateusz Grzech (2), Daniel Pioch (2), Maksymilian Markowicz, Jan Magulski (1), Tymoteusz Burandt (2)

Ostateczna kolejność:

Escola Futbolu
Base Group Osiczanka Osice
Cartusia A Kartuzy
Amator Kiełpino
Cartusia B Kartuzy
FC Gowidlino
Sokół Kosakowo
FC 2009 Gowidlino
Polonia Gdańsk
Base Group Osiczanka II Osice
UKS Przyjaźń
Amator II Kiełpino

Wyróżnienia indywidualne:

- król strzelców : Gracjan Dobbek (Escola Futbolu)

- najlepszy bramkarz : Jan Lech (Base Group Osiczanka Osice)

- najwszechstronniejszy zawodnik : Adam Gdaniec (Cartusia A Kartuzy)

(nadesłane/oprac.M.B.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone