Zapasy. Dominika Konkel, Paweł Janzen i Wiktor Zelewski zdobyli złoto w Olsztynie

22:06, 02.05.2019 GKS Cartusia Aktualizacja: 12:31, 03.05.2019
Skomentuj fot.GKS Cartusia fot.GKS Cartusia

W Olsztynie w Sali Uranii spotkali się przedstawiciele różnych stylów i kategorii wiekowych na turnieju o wieloletniej tradycji. To turniej o Puchar Warmii i Mazur oraz Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny młodziczek i młodzików. W mini-zapasach z trójki kartuskich zawodników złoto w kategorii 55 kg wywalczył Wiktor Zelewski i jest to jeden z jego większych sukcesów. W tej samej grupie wiekowej w kat. 38 kg piąte miejsce zdobył Kewin Stencel, a siódmą lokatę zajął Paweł Leik.

W grupie młodziczek wystartowały Dominika Konkel, która w sposób zdecydowany wygrała swoją kategorię 33 kg, sięgając po złoto uczyniła pierwszy krok do startu w tegorocznych Mistrzostwach Europy. Druga reprezentantka Kartuz Paulina Rejter w kat. 50 kg zajęła miejsce jedenaste.

Najliczniejsza grupa tego turnieju to młodzicy. Z kartuskiej dziesiątki najlepiej spisał się Paweł Janzen, który w kat. 85 kg wywalczył złoty krążek. Drugi wynik należy do Eryka Stromskiego, jego trzecie miejsce w kat.62 kg to dobry wynik, a jedna dosyć przypadkowa przegrana jest do zniwelowania w następnych zawodach. O podium otarło się aż trzech naszych zawodników zajmując piąte lokaty. W kat. 35 kg Oliver Dobka, w kat.38 kg Słupecki Michał, a w kat.57 kg Wolski Noe.

Pozostałe miejsca zawodników: 13 miejsce – Karol Niklas, 7 miejsce – Bartłomiej Skierka, 10 miejsce – Kacper Stencel, Domonik Karczewski i Kacper Leik.

W narożnikach kartuskich reprezentantów jak zawsze z wielkim zapałem sekundowali trenerzy: Marcin Dobka i Łukasz Konkel.