Zamknij
REKLAMA

Zwycięstwo Olimpii Osowa podczas pierwszego z cyklu turniejów w Kiełpinie

10:45, 09.11.2019 | nadesłane
Skomentuj fot.nadesłane
REKLAMA

Na hali sportowej w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2011 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to premierowy turniej tegorocznego cyklu Somonino Cup.

W rozgrywkach udział wzięło 10 drużyn z całego województwa pomorskiego oraz dwie z kujawsko - pomorskiego podzielonych w pierwszej fazie turnieju na trzy grupy. Grupę A zdominował GKS Przodkowo zdobywając komplet 9 pkt i nie tracąc przy tym bramki.

Obok nich awans do ćwierćfinału uzyskały drużyny Amatora Kiełpino oraz UKS Byki Słupsk (obie po 4 pkt). Czwarty GTS Przywidz (0 pkt) zagrał o miejsce dziewiąte. W grupie B prym wiodła Olimpia Osowa (7 pkt). Drugie miejsce zajął UKS Gol Brodnica (5 pkt). Obie te drużyny awansowały do 1/4 finału, zaś trzeci GKS II Przodkowo (4 pkt) oraz czwarty Salos Słupsk (0 pkt) zagrali o dalsze miejsca. Grupę C wygrał AP Kowale (7 pkt i bez straty gola) przed UKS Gol II Brodnica (5 pkt) oraz AP Gryf Słupsk (4 pkt). Drużyny te awansowały do ćwierćfinału, zaś czwarta Base Group Osiczanka Osice (0 pkt) zagrała o miejsca 9-12.

fot.nadesłane

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów od miejsca 9-12. GKS II Przodkowo pewnie pokonał GTS Przywidz 4:0, a następnie Base Group Osiczanka Osice 2:1 Salos Słupsk.

Następnie odbyły się mecze ćwierćfinałowe. W pierwszym nie padły żadne gole i o awansie do półfinału zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy UKS Gol Brodnica pokonując 2:0 Amatora Kiełpino. W kolejnym meczu doszło do niespodzianki, gdyż zwycięzca swojej grupy AP Kowale uległ UKS Bykom Słupsk 0:1. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie, w którym jedyny zespół z kompletem zwycięstw GKS Przodkowo pokonał AP Gryf Słupsk. W ostatnim meczu Olimpia Osowa pewnie wygrała z UKS Gol II Brodnica 6:0.

Mecze o dalsze miejsca były bardzo wyrównane. Miejsce jedenaste zajął Salos Słupsk wygrywając 1:0 z GTS Przywidz. Mecz o miejsce dziewiąte po bezbramkowym remisie w rzutach karnych 2:0 Base Group Osiczanka Osice pokonała GKS II Przodkowo.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8 i oba mecze zakończyły się remisami 1:1 i zwycięzców wyłaniały rzuty karne. Wpierw Amator Kiełpino pokonał AP Kowale 4:2, zaś AP Gryf Słupsk wygrał z UKS Gol II Brodnica. Mecze decydujące o awansie do finału stały na wysokim poziomie. Wpierw UKS Gol Brodnica pewnie pokonał UKS Byki Słupsk 3:0. W drugim meczu Olimpia Osowa po bardzo zaciętym meczu wygrała z GKS Przodkowo 2:1.

fot.nadesłane

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. Miejsce siódme zajął UKS Gol II Brodnica, który pokonał AP Kowale 1:0. W meczu o miejsce piąte nie padły żadne bramki i w rzutach karnych Amator Kiełpino pokonał AP Gryf Słupsk 2:0. Na najniższym stopniu podium stanęły UKS Byki Słupsk pokonując 1:0 GKS Przodkowo. Mecz finałowy był rewanżem za fazę grupową i podsumowaniem bardzo ciekawego turnieju. Po świetnym widowisku, w którym naprzeciw siebie stanęły dwie najlepsze tego dnia drużyny padł remis 1:1 i w serii rzutów karnych Olimpia Osowa pokonała UKS Gol Brodnica 2:0.

Składy medalistów:

1. Olimpia Osowa – Mikołaj Forc (4), Jan Domalewski, Max Raćkowski (5), Iwo Lejk, Kacper Osowski (2), Jan Brzeziński (2), Stanisław Kuciara

2. UKS Gol Brodnica – Ksawery Krajewski, Ignacy Szlkowski, Mateusz Stawicki (3), Mikołaj Kaliszewski (7), Jan Watkowski, Franciszek Stencel

3. UKS Byki Słupsk – Filip Abramik, Martyna Batruch, Robert Fabiański, Kacper Mettel, Kacper Michalak, Julia Reguła (2), Filip Sikora (3), Gabriel Zaborowski

Ostateczna kolejność:

Olimpia Osowa

UKS Gol Brodnica

UKS Byki Słupsk

GKS Przodkowo

Amator Kiełpino

AP Gryf Słupsk

UKS Gol II Brodnica

AP Kowale

Base Group Osiczanka Osice

GKS II Przodkowo

Salos Słupsk

GTS Przywidz

Wyróżnienia indywidualne:

- król strzelców: Mikołaj Kaliszewski (UKS Gol Brodnica)

- najlepszy bramkarz : Fabian Ptak (GKS Przodkowo)

- najwszechstronniejszy zawodnik: Max Raćkowski (Olimpia Osowa)

(nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BundyBundy

0 0

Na temat wydarzeń w gminach lakoicznie, na temat zdarzeń drogowych też, polityka i sport za to bardzo rozwinięte. Nie no to jest najważniejsze. 09:35, 10.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA