Zamknij
REKLAMA

Żukowo. Osiem drużyn wzięło udział w I Samorządowym Turnieju "Indiaca"

12:54, 26.11.2019 | nadesłane: UG Żukowo, oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. nadesłane/UG Żukowo
REKLAMA

Drużyny z Morąga, a także Borkowa, Chwaszczyna czy Leźna wzięły udział w pierwszym turnieju w indiacę. Dyscyplina, podobna do siatkówki, polega na odbijaniu nad siatką specjalnej piłki-lotki- zawodnicy odbijają lotkę rękami. Turniej zwyciężyli goście z Morąga. 

Aż 8 drużyn wzięło udział w I Samorządowym Turnieju "Indiaca to lotka słodka" o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie. Indiaca jest bardzo dynamiczną i emocjonującą grą zespołową. Dwie drużyny składające się z 5 uczestników odbijają dłonią piłkę indiaca nad siatką. Maksymalna ilość uderzeń wewnątrz odbić drużyny wynosi trzy (wyjątkiem jest blok, który nie liczy się jako kontakt z piłką). Punkty zdobywa się przez uziemienie piłki po stronie przeciwnika, oraz z błędów przeciwnika, m.in. kontakt z inną częścią ciała niż dłoń (do łokcia), przełożenie nad/pod siatką rąk/nóg, aut, czterokrotne odbicie piłki, dotknięcie siatki.

Grali mieszkańcy i samorządowcy

Nowa dyscyplina, popularna od kilku lat w Morągu, zdobyła dużą popularność w gminie Żukowo dzięki Iwonie Wygnał z Indiaca Team Żukowo. Szkolenie Indiaci rozpoczęło się we wrześniu br. i bardzo zainteresowało dzieci i dorosłych. Przez ten czas co tydzień odbywały się treningi w kilku sołectwach, a w Szkole Podstawowej w Chwaszczynie gra została wprowadzona jako innowacja pedagogiczna. Lekka lotka, łatwość w przyswajaniu umiejętności, zbliżone siatkarskie zasady gry czynią Indiacę fantastyczną, emocjonującą grą i alternatywą dla trudniejszej w opanowaniu siatkówki.

fot. nadesłane

I Samorządowy Turniej w Indiacę zgromadził wiele fanów tej nowej dyscypliny. Otwarcia dokonał burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski wraz z Witoldem Szmidtke, przewodniczącym Rady Miejskiej w Żukowie. W sołeckich zespołach nie zabrakło wyjątkowych gości. Udział w Turnieju wziął między innymi Piotr Fikus Wicestarosta Powiatu Kartuskiego oraz Witold Szmidtke,

W zespołach grali przedstawiciele Rad Sołeckich i mieszkańcy Gminy Żukowo. Nad przestrzeganiem przepisów gry czuwali nauczyciele WF, a przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy Żukowo wraz z Radosławem Cebela pomagali we współorganizacji imprezy. Pokaz artystyczny w przerwie zawodów przygotowało Studio Tańca Mambo a także zespół „Czarodzieje z Kaszub”.

Wyrównany finał

Poziom gry zaskoczył wielu uczestników i wiernych kibiców. Po bardzo wyrównanych spotkaniach, do ścisłego finału awansowało Chwaszczyno, Borkowo, Sulmin i zespół z Morąga. Zawodnicy z Borkowa pokazali bardzo wysoki poziom i w finale po bardzo zaciętej walce o 1 miejsce, mecz Sołectwa Borkowo z Indiaca Morąg zakończył się wynikiem 1:2. Tylko 2 punkty dzieliły Borkowo od wygranej. To był fantastyczny mecz i wielkie widowisko sportowe.

fot. UG Żukowo

W ostatecznej klasyfikacji zespoły uplasowały się w następującej kolejności:

1 miejsce - Indiaca Morąg
2 miejsce - Sołectwo Borkowo
3 miejsce - Sołectwo Sulmin
4 miejsce - Sołectwo Chwaszczyno
5 miejsce - Sołectwo Pępowo
6 miejsce - Sołectwo Leźno

Na zakończenie imprezy pod hasłem „Indiaca to lotka słodka” na wszystkich czekała słodka lotka na torcie ufundowanym przez Radę Sołecką w Chwaszczynie.

I Samorządowy Turniej Indiaca w naszej gminie, zdobył sympatię wielu mieszkańców. Propaguje sport i rekreację wśród dzieci i dorosłych, otwiera horyzonty na dyscypliny europejskie - popularyzuje Indiacę jako atrakcyjną dyscyplinę, integruje społeczeństwo i umożliwia niezapomniane wrażenia - podkreślają organizatorzy.

(nadesłane: UG Żukowo, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA