Zamknij
REKLAMA

Chwaszczyno. W sobotę oficjalny start sezonu biegowego na Kaszubach

10:41, 05.03.2020 | mat.pras./ oprac. M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane/Kaszuby Biegają

W sobotę w Chwaszczynie odbędzie się Prolog VIII Cyklu Kaszuby Biegają 2020. Biegacze zmierzą się na dystansach 10 km i 5 km. Pobiegną także dzieci. Po raz pierwszy wyruszy także marsz nordic walking na 5 km. Łącznie do Chwaszczyna ma przyjechać 800 sportowców z całego kraju.

Imprezę rozpocznie III Chwaszczyńska ‘5, która wystartuje o godz. 10.00, następnie wyruszą biegi towarzyszące na dystansach 600 m, 300 m i 100 m. Start biegu głównego – V Chwaszczyńskiej ’10 przewidziano na godz. 11.00. Tuż po nim na trasę wyruszą chodziarze. Ci, którzy nie dokonali elektronicznej rejestracji na biegi, będą mieli możliwość zapisania się w dniu imprezy, w biurze zawodów czynnym w piątek od godz. 19.00 do 21.00 oraz w sobotę od godz. 8.30 do 10.30.

Na uczestników czekają medale, ciepły poczęstunek oraz kaszubska kawa z ciastkiem. Organizatorzy nagrodzą przebrane teamy biegowe. Odbędzie się także losowanie licznych nagród. Na chwaszczyńskiej scenie wystąpią liczne zespoły. Każdy z obecnych będzie mógł wesprzeć Adasia Stępskiego na kiermaszu rękodzieła. Czeka również jubileuszowy tort, odbędą się pomiary masy ciała. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 13.30.

W godzinach 8.00-13.00 na trasie biegu będą miały miejsce utrudnienia w ruchu, zaś w czasie trwania biegów dojdzie do ich całkowitego zamknięcia.

Szczegółowy program: http://biegchwaszczyno.cyklkb.pl/chwaszczynska-10-program

Strona biegu: http://biegchwaszczyno.cyklkb.pl

Trasy biegów znajdują się TUTAJ.

Kaszuby Biegają to największa impreza biegowa w Polsce północnej, która w tym roku zawita do 23 miejscowości rozsianych po całych Kaszubach. Zawody odbędą się w Chwaszczynie, Kościerzynie, Somoninie, Rumi, Kartuzach, Żarnowcu, Czarnej Dąbrówce, Charbrowie, Gniewinie, Wdzydzach, Sierakowicach, Lipuszu, Szemudzie, Bąkowie, Złotej Górze, Cewicach, Chmielnie, Przyjaźni, Swornychgaciach, Bojanie i  Żukowie. Organizatorem tego całorocznego cyklu jest Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej przy współpracy z samorządami.

fot. nadesłane

(mat.pras./ oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone