Zamknij
REKLAMA

Turniej piłki halowej w Kiełpinie. Zwycięstwo Chojniczanki Chojnice

13:15, 24.03.2020 | M.Lamk/oprac.W.D.
Skomentuj
REKLAMA

W Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2009 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Turniej odbywał się pod patronatem Burmistrza Gminy Kartuzy Grzegorza Gołuńskiego. Był to już dwudziesty czwarty turniej tegorocznego cyklu Somonino/Kiełpino Cup.

w turnieju udział wzięło 13 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. W grupie A trwała zacięta walka o zwycięstwo do ostatniego meczu i o poszczególnych miejscach decydował wynik meczu bezpośredniego. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Amator Kiełpino wyprzedzając Chojniczankę II Chojnice (obie po 10 pkt).

Obok nich awans do ćwierćfinałów uzyskała APK Jedynka Kartuzy (6 pkt). Czwarta GKS Morena Gdańsk uzyskała prawo gry w meczu barażowym o ćwierćfinał, zaś piątemu Vigo Tuchom (obie po 3 pkt) pozostała walka o miejsce dziewiąte. Grupę B wygrał KS Skorzewo (7 pkt). Obok niego awans do 1/4 finału uzyskała druga w tabeli Lipniczanka Lipnica (5 pkt), zaś trzeci Amator 2010 Kiełpino (3 pkt) uzyskał możliwość gry w meczu barażowym o awans do 1/4 finału.

Czwarci Czarni Pruszcz Gdański (1 pkt) zagrał o dalsze miejsca. Grupę C zdecydowanie wygrała Chojniczanka Chojnice (7 pkt). Obok niej awans do ćwierćfinału uzyskał KS Potęgowo (4 pkt). Natomiast trzeci KS II Skorzewo oraz czwarty GKS Kolbudy (oba po 2 pkt) zagrali o miejsca 9-13.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczu barażowego o awans do ćwierćfinału, w którym najmłodszy w stawce Amator 2010 Kiełpino pokonał GKS Morenę Gdańsk 1:0 uzyskując tym samym awans do ¼ finału, zaś drużyna z Gdańska zagrała o dziewiąte miejsce.

Następnie odbyły się mecze o miejsca 10-13, w których czarni Pruszcz Gdański pokonali 4:1 GKS Kolbudy, natomiast KS II Skorzewo wygrał 3:0 z Vigo Tuchom.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe. Pierwszy z nich był najbardziej wyrównany i zakończył się bezbramkowym remisem i potrzebne były rzuty karne, w których Chojniczanka II Chojnice pokonała Lipniczankę Lipnica 3:2. Kolejne mecze zakończyły się pewnymi zwycięstwami zespołów, które zajmowały pierwsze miejsca w swoich grupach. Wpierw pierwsza drużyna Chojniczanki wygrała 3:0 z APK Jedynka Kartuzy.

Następnie w meczu dwóch drużyn Amatora Kiełpino starszy zespół pokonał swoich młodszych kolegów z rocznika 2010 2:0. W ostatnim spotkaniu tej fazy KS Skorzewo rozbił aż 5:1 KS Potęgowo.

Kolejne mecze odbywały się o najniższe pozycje. W meczu o miejsca 9-11 Czarni Pruszcz Gdański wygrali z KS II Skorzewo 1:0 uzyskując prawo gry o miejsce dziewiąte, zaś drużyna ze Skorzewa zakończyła rywalizację w turnieju na miejscu jedenastym. Miejsce dwunaste zajęła drużyna Vigo Tuchom, która po remisie 1:1 pokonała w rzutach karnych GKS Kolbudy 2:0, zaś w meczu o miejsce dziewiąte Czarni Pruszcz Gdański pokonała GKS Morenę Gdańsk 1:0.

W meczach o miejsca 5-8 nie było zbyt wielu emocji. Wpierw Lipniczanka Lipnica rozbiła 6:0 APK Jedynka Kartuzy, a następnie Amator 2010 Kiełpino pokonał 2:0 KS Potęgowo.

Mecze półfinałowe zgodnie z oczekiwaniami stały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. W pierwszym meczu zagrały dwa zespoły Chojniczanki Chojnice i pierwszy zespół po zaciętym boju wygrał 2:0. Drugi mecz mimo wielu okazji z obu stron zakończył się wynikiem bezbramkowym i w rzutach karnych KS Skorzewo pokonał Amatora Kiełpino 2:1.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme padł remis 2:2 i serii rzutów karnych APK Jedynka Kartuzy pokonała KS Potęgowo 3:2. Mecz o piąte miejsce również był zacięty i zakończył się wynikiem nierozstrzygniętym 1:1, zaś rzuty karne lepiej wykonywali zawodnicy Lipniczanki Lipnica pokonując Amatora 2010 Kiełpino 4:3.

W meczu o najniższy stopień podium Chojniczanka II Chojnice pokonała Amatora Kiełpino 2:0 rewanżując się tym samym za porażkę w fazie grupowej. W finale spotkały się drużyny, które nie zaznały do tej pory porażki. Po bardzo ciekawym meczu padł remis 0:0 i w rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy Chojniczanki Chojnice pokonując 5:4 KS Skorzewo.

Składy medalistów:

1. Chojniczanka Chojnice – Marcel Lemańczyk (4), Nikodem Miszewski, Maksymilian Hatta (1), Nikodem Rydygier (4), Nikodem Dahlke (2), Ksawery Krzoska, Igor Marcinkiewicz (2)

2. KS Skorzewo – Michał Zaborowski, Antoni Migiel, Wiktor Piaskowski (30, Dawid Kujawski (1), Miłosz Dobek (1), Julian Wica, Nikodem Richert, Fabian Ugowski (5)

3. Chojniczanka II Chojnice – Bartosz Rzepiński (2), Antoni Grzona (1), Michał Partyka (1), Marcel Jasiński (4), Filip Bosiacki (1), Marcel Dobek, Szymon Brzeziński (1)

Ostateczna kolejność:

Chojniczanka Chojnice
KS Skorzewo
Chojniczanka II Chojnice
Amator Kiełpino
Lipniczanka Lipnica
Amator 2010 Kiełpino
APK Jedynka Kartuzy
KS Potęgowo
Czarni Pruszcz Gdański
GKS Morena Gdańsk
KS II Skorzewo
Vigo Tuchom
GKS Kolbudy

Wyróżnienia indywidualne:

- król strzelców: Fabian Ugowski (KS Skorzewo)
- najlepszy bramkarz : Bartosz Rzepiński (Chojniczanka II Chojnice)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Małgorzata Pettke (Amator Kiełpino)
(M.Lamk/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA