Zamknij

Ruszyły treningi piłkarskie w nowym rygorze. Ćwiczą m.in. juniorzy Cartusii i APK Jedynka Kartuzy

14:14, 05.05.2020 | M.Dzienisz
Skomentuj fot. nadesłane: Cartusia 1923 Kartuzy
REKLAMA

W nowym rygorze sanitarnym, z zachowaniem zasad m.in. obecności 6 osób na boisku, ruszyły treningi piłkarskie. Na boiska wyszli m.in. juniorzy Cartusii 1923 i podopieczni APK Jedynka Kartuzy.

Od 4 maja można trenować na boiskach i orlikach - rząd zniósł niektóre ograniczenia dotyczące sportu. Jednak wszystko musi odbywać się z zachowaniem zasad sanitarnych: obowiązujący limit uczestników na każdym boisku to 6 osób plus osoba prowadząca zajęcia (limit nie dotyczy np. osób niezbędnych do obsługi obiektu). Jeśli obiekt posiada dodatkowo bieżnię - wciąż na takim stadionie musi znajdować się 6 osób. Przebywając na obiekcie nie ma obowiązku zakrywania twarzy (dotyczy to osób uprawiających sport i osoby prowadzącej zajęcia). Należy pamiętać jednak o zasłanianiu twarzy podczas przemieszczania się na boisko. Dodatkowo należy dezynfekować przedmioty mające bezpośredni kontakt z osobami, które go użytkują.

Od poniedziałku na boiskach trenują już m.in. młodzi piłkarze Cartusii, APK Jedynka Kartuzy czy Amatora Kiełpino.

- Spragnieni piłki młodzi piłkarze Cartusii rozpoczęli zajęcia w 6 osobowych grupach. Jako pierwsi na boisko wyszli podopieczni trenerów Karola Cichonia i Apoloniusza Hary z grupy Junior B. Po tak długiej przerwie i trenowaniu w domach widać było wielką chęć do gry i duże zaangażowanie młodych piłkarzy. Miejmy nadzieję, że od tej pory wszystko małymi kroczkami będzie wracało do normy - informuje Cartusia Kartuzy.

fot. nadesłane: Cartusia 1923 Kartuzy

Na własnych obiektach wznowili też treningi piłkarze Amatora - wszystkie grupy trenują po 6 osób na każdym boisku.

- Na zajęcia przychodzą tylko osoby zdrowe i wszyscy muszą zachować zasady higieny i porządku. Szatnie nie będą dostępne i zawodnicy przyjeżdżają już przebrani. Na obiekcie przebywamy w maseczkach, zawodnicy oczekują w samochodach na parkingu przy scenie i nie wchodzimy na boiska dopóki nie przyjdzie po grupę trener. Maseczki ściągamy na czas treningu. Natomiast po treningu rodzice czekają na dzieci na parkingu przy szatni. Rodzice nie mogą przebywać na obiekcie w trakcie treningu. Przed treningiem, jak i po zajęciach wszyscy myją ręce płynem dezynfekującym, który będzie dostępny przy wejściu do magazynu. Każdy na treningu ma swoją podpisaną wodę, zaś piłkę pobieramy od trenera przy magazynie, którą po treningu oddajemy trenerowi do dezynfekcji. Nie witamy się w grupie i unikamy kontaktu z innymi grupami, które kończą bądź zaczynają zajęcia. W trakcie zajęć unikamy również kontaktu fizycznego ze współtrenującymi - informuje Amator Kiełpino.

W APK Jedynka Kartuzy w maju chęć powrotu wyraziło 110 osób - daje to 18 grup treningowych. Treningi prowadzić będzie 10 trenerów, a grupy 6-osobowe będą stałe, bez możliwości rotacji. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo podopiecznych. Każda jednostka treningowa trwać będzie 60 minut. Ze względu na bezpieczeństwo zawodnicy będą wchodzić na orlik jednym wejściem, a schodzić drugim - tak, żeby grupy kończące i zaczynające trening nie miały ze sobą kontaktu.

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

PisiorekPisiorek

6 4

Nie no błagam, sport a tym bardziej piłki przenoszą zabójcze wirusy !!!! Nie grajcie w piłkę !!!! 14:52, 05.05.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

pppppppp

3 2

w następnym miesiącu nie płać za internet pomożesz nam normalnym ludziom a także sobie.. 16:20, 05.05.2020


Do wyżejDo wyżej

2 1

On ma niestety internet w szpitalu. 21:25, 05.05.2020


celebrytacelebryta

2 0

jestem z PO i wierze we wszystko co w mediach mówią, jeśli mówią że piłka do kopania przenosi wirusa i że ten wirus przylepia się do piłki i że ten wirus może jakoby kopnąć tą piłkę w taki sposób, ze tworzy sie chmura wirusów w powietrzu to ja im wierze, oglądam TVN i TVP non stop 17:27, 23.05.2020


WacekWacek

1 2

To był żart baranku boży.. 16:44, 05.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

uuuuups za szybko !!uuuuups za szybko !!

1 5

Moim zdaniem pochopne decyzje - nie wolno narażać w jakikolwiek sposób zdrowie trenerów i zawodników - co to stwierdzenie trenują tylko zdrowi a kto stwierdza kto jest zdrowy a kto chory polityk ktory wyraził zgodę na 6 osób - czy może prezes klubu - absurd 19:51, 05.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RudasRudas

1 2

Bo piłka nożna jest taaaaka ważnaaa... 21:27, 05.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA