Zamknij
REKLAMA

Kicboxing. Hattrick Armina Wilczewskiego

09:16, 21.10.2020 | Rebelia Kartuzy/oprac.W.D.
Skomentuj fot.Rebelia Kartuzy
REKLAMA

W Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Light-contact. To odmiana kickboxingu, która charakteryzuje się długimi spodniami u zawodników i kopnięciami od pasa w górę. Na Mazury zjechało 268 zawodników z 54 klubów. Reprezentanci Kartuz przywieźli złoty i dwa srebrne medale.

Fenomenalną dyspozycję pokazał Armin Wilczewski (74 kg) rozprawiając się z zawodnikami z Płocka, Węgrowa, Łodzi oraz Dzierżoniowa. W drodze po złoty medal i Tytuł Mistrza Polski dwoje zawodników pokonał przed czasem w pierwszej i drugiej rundzie. Armin uzyskał trzeci tytuł mistrza tego roku i szykuje się na czwarty w jego koronnej formule K-L za tydzień w Płocku.

O włos od złotych medali stanęli Nikola Zaborowska (50 kg) oraz Nikodem Bigus (74 kg). Podopieczni Patryka Zaborowskiego dopiero w finale ulegli wysoko notowanym rywalom w odmianie Light-Contact odpowiednio z Bielsko-Białej i Elbląga. Wicemistrzowie Light-contactu z Rebelii Kartuzy w walkach eliminacyjnych bez większych problemów rozprawili się z Reprezentantami Wieliczki, Płocka, Chrzanowa.

fot.Rebelia Kartuzy

Paweł Grzenia (74 kg) i Artur Bożyk (57 kg) przegrali swoje pierwsze pojedynki w walkach eliminacyjnych wracając na Kaszuby bez medali.

- Ogromne słowa uznania dla najmłodszych zawodników Artura, Pawła, Armina i Nikoli, którzy zmienili grupę wiekowa i są najmłodszym rocznikiem. W kickboxingu podobnie jak w bieganiu czy pływaniu mamy różne style. Niezmiernie cieszy fakt ze mimo znaczących różnic w stylu walki zawodnicy Rebelii Kartuzy i Sierakowice znajdują drogę na podium - podkreśla trener Patryk Zaborowski. - Przyrównać możemy to biegacza krótkodystansowego i długodystansowego, w których wspólnym mianownikiem jest bieg natomiast sposoby przygotowania, metodologia nauczania różne.

(Rebelia Kartuzy/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Kopiący po głowieKopiący po głowie

3 0

Halo sanepid? A gdzie maski?! 11:45, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA