Zamknij

To był trudny rok dla kickbokserów, ale nie zabrakło sukcesów

11:45, 10.01.2021 | Rebelia Kartuzy/oprac.W.D.
Skomentuj fot.Rebelia Kartuzy
REKLAMA

Rok 2020 charakteryzował się ogromna zmiennością i nieprzewidywalnością. W dobie pandemii wszystko stało pod znakiem zapytania i nic nie był pewne. W takiej samej sytuacji stanął sport międzynarodowy i Krajowy. Reprezentanci Kartuskiego Klubu Kickboxingu Rebelia ani przez chwilę nie utracili jednak wiary w występ na Mistrzostwach Polski. 

Przygotowania do zawodów odbywały się w Kaszubskim Centrum Sportów Walki. Kaszuby stały się nawet areną przygotowań dwóch Kadr Polskiego Kickboxingu. Czworo selekcjonerów Kadry Narodowej wybrało właśnie KCSW jako najbardziej optymalną i wyposażoną placówkę. W końcowe wakacji odbył się start kontrolny na gali DFN 20.

Jako jedni z nielicznych kaszubscy kickbokserzy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w boju w 2020. Gala zawodowa odbyła się w pięknej scenerii plaży w Gdańskim Brzezinie podczas Ogólnopolskich Dni Sportów Plażowych organizowanych przez Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka. Podopieczni Patryka Zaborowskiego błysnęli formą wygrywając wszystkie walki.

fot.Rebelia Kartuzy

Kolejny okres bezpośredniego jesiennego przygotowania startowego obfitował w ciężką pracę sprecyzowaną do konkretnej formuły. Z racji ciągłych obostrzeń pierwsze dwa kwartały harmonogramu Polskiego Związku Kickboxingu zostały zawieszone. Całoroczny cykl startów został skondensowany w miesiącu wrześniu i październiku. Zawodnicy Patryka Zaborowskiego praktycznie przez dwa miesiące byli w trasie.

Często bez odpoczynku, często z powielającymi się kontuzjami. Niewygody i covidowy stres okazał się łaskawy dla zawodników Rebelii Kartuzy i Rebelii Sierakowice. Ciężka praca i nienaganny reżim sportowy okazały się najbardziej obfitującym w medale okresem w historii Rebelii Kartuzy.

Zawodnicy ze Stolicy Kaszub przywieźli aż 24 medale Mistrzostw Polski we wszystkich grupach wiekowych ,w tym 8 złotych,6 srebrnych i 10 brązowych. Bardzo duży wkład wnieśli zawodnicy Rebelii Sierakowice którzy zdobyli aż 7 krążków w tym pierwszy historyczny złoty medal K-1 juniora Kacpra Śleszyńskiego 63 kg.

Dwa tytuły najlepszych zawodników Mistrzostw Polski również zainkasowali zawodnicy Zaborowskiego. W Płocku zdobył je senior Adam Kryszewski (74 kg) i Junior Armin Wilczewski walczący również  w kat. 74 kg, którzy stoczyli najwięcej walk podczas mistrzostw.

Obaj zostali wyróżnieni przez Związek: Armin jako "Nadzieja Kickboxingu" zdobywając 4 złote medale w 2020, a Adam jako zawodnik miesiąca października. Zwieńczeniem tego trudnego roku stała się 21. gala organizacji DFN która z racji obostrzeń odbyła się inaczej niż zwykle w Kaszubskim Centrum Sportów Walki. 7 listopada na poprzez relację PPV mogliśmy śledzić walki top of the top Polskiego Kickboxingu. DFN21 „Mistrzowskie Starcie” to wyłonienie zawodowych Mistrzów Polski PZKB. 2020 był również rokiem przełomowym w którym MKOL zadecydował że Polska wprowadzi Kickboxing na Igrzyska Europejskie w 2023 w Krakowie.

fot.Rebelia Kartuzy

W klasyfikacji Instytutu Sportu Młodzieżowego Rebelia Kartuzy i Sierakowice kończy rok na mocnym pierwszym miejscu w województwie Pomorskim w dyscyplinie Kickboxing. Rebelianci zajmują 8 miejsce na 101 sklasyfikowanych klubów. W powiecie notujemy 4 pozycję natomiast w gminie łapiemy się na podium z trzecią lokatą.

- Największy skok punktowy uzyskaliśmy w ogólnej klasyfikacji notując 572 miejsce z 3834 sklasyfikowanych klubów. Sztab trenerski Rebelii z tytułami instruktorów zasilili w 2020 Nikodem Bigus i Adam Kryszewski. Dziękujemy naszym wiernym kibicom, sponsorom za wsparcie w 2020  podkreśla trener Patryk Zaborowski. - Deklarujemy utrzymanie dyspozycji sportowej w 2021 gratulujemy wszystkim drużynom uzyskanych wyników sportowych. W 2021 Wszystkim życzymy samych pięknych chwil obfitujących w szczęście i zdrowie

MISTRZOSTWA POLSKI W KICKBOXINGU 2020

Mistrzostwa Polski w kickboxingu Low-Kick juniorów i seniorów – 19-20.09.2020r., Starachowice:

I miejsce – Armin Wilczewski 75 kg
I miejsce – Kamil Mateja 71 kg
II miejsce Kacper Śleszyński 63 kg
II miejsce – Artur Bożyk 54 kg
III miejsce – Adam Kryszewski 75 kg
III miejsce – Robert Gosz 60 kg
III miejsce Paweł Laskowski 75 kg

Mistrzostwa Polski w kickboxingu Kick-Light kadetów – 26-27.09.2020r., Mysiadło:

I miejsce – Damian Czaja 42 kg
III miejsce – Kacper Śleszyński 63 kg

Mistrzostwa Polski w kickboxingu K-1 juniorów i seniorów – 9-11.10.2020r., Ełk:

I miejsce – Armin Wilczewski 75 kg
I miejsce – Kacper Śleszyński 63 kg
II miejsce – Karina Pioch 50 kg
III miejsce – Nikola Zaborowska 52 kg
III miejsce – Artur Bożyk 54 kg

Mistrzostwa Polski w kickboxingu Light-Contact juniorów i seniorów – 16-18.10.2020r., Nowe Miasto Lubawskie:

I miejsce – Armin Wilczewski 75 kg
II miejsce – Nikola Zaborowska 50 kg
II miejsce – Nikodem Bigus 74 kg

Mistrzostwa Polski w kickboxingu Kick-Light juniorów, seniorów i masters – 23-25.10.2020r., Płock:

I miejsce – Adam Kryszewski 74 kg
I miejsce – Armin Wilczewski 74 kg
II miejsce – Stanisław Czaja 84 kg
III miejsce – Nikola Zaborowska 50 kg
III miejsce – Nikodem Bigus 74 kg
III miejsce – Piotr Stenka 89 kg
III miejsce – Artur Bożyk 57 kg
(Rebelia Kartuzy/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA