Zamknij

Krzysztof Różnicki Odkryciem Roku, Angelika Cichocka - Sportowcem Roku

13:32, 28.04.2021 | M.Dz.
Skomentuj fot. PZLA
REKLAMA

Lekkoatleta z GKS Cartusii Krzysztof Różnicki został uznany przez kapitułę plebiscytu Pomorskie Sztormy za sportowe Odkrycie Roku. W kapitule znaleźli się m.in. mistrzowie olimpijscy Adam Korol i Leszek Blanik. Z kolei czytelnicy Gazety Wyborczej uznali Angelikę Cichocką za Sportowca Roku.

Pomorskie Sztormy to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz „Gazety Wyborczej". Zwycięzców w kategorii Odkrycie Roku oraz Drużyna Roku wybierała sportowa kapituła plebiscytu, w której skład weszli: mistrzowie olimpijscy Adam Korol i Leszek Blanik, zastępca dyrektora departamentu edukacji i sportu Urzędu Marszałkowskiego Maciej Kowalczuk, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu Paweł Brutel, Jacek Podgórski z Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Sopotu, kierownik działu sportu Gazety Wyborczej Trójmiasto Tomasz Osowski. Gala wręczenia nagród odbyła się wczoraj w foyer Opery Bałtyckiej w Gdańsku bez udziału publiczności. Wydarzenie było transmitowane on-line.

Wśród nominowanych w kategorii Odkrycie Roku znalazło się wielu utalentowanych młodych sportowców z Pomorza, m.in. także kolarz Kacper Majewski z GKS Cartusii. Sportowym odkryciem 2020 roku został Krzysztof Różnicki, lekkoatleta z klubu Cartusia Kartuzy. W ubiegłym roku zdobył m.in. mistrzostwo Polski seniorów w biegu na 800 m oraz mistrzostwo Polski do lat 18.

fot. pomorskie.eu

- Jestem zaszczycony, rok 2020 był dla nas wszystkich ciężki, ale w mojej karierze był przełomowy. Na pewno nie udałoby mi się tego osiągnąć bez wsparcia mojego trenera, rodziców, całej rodziny, dziewczyny oraz sponsorów. Na pewno Mistrzostwa Polski seniorów, które odbyły się we Włocławku, były imprezą, na której mogłem pokazać się szerszej publiczności - powiedział Krzysztof Różnicki.

Tomasz Ossowski spytał, jakie znaczenie ma dla sportowca z Cartusii konkurencja z takimi wspaniałymi zawodnikami jak m.in. Adam Kszczot czy Marcin Lewandowski. 

- Bezpośrednio na starcie nie udało mi się z nimi stanąć, ale udało mi się wygrać z takimi zawodnikami jak m.in. Mateusz Borkowski, którzy są w "top" Europy. którzy wygrywali młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Wizja mojej kariery na pewno jest kolorowa, jeśli będzie zdrowie i dobre prowadzenie, to za parę lat może być ciekawie - podkreślił lekkoatleta. 

Sportowca Roku wybrali w głosowaniu czytelnicy „Gazety Wyborczej Trójmiasto” i portalu Trojmiasto.wyborcza.pl. Wśród nominowanych w tej kategorii  znalazła się też m.in. Angelika Cichocka, pochodząca z Mściszewic lekkoatletka, na co dzień trenująca w SKLA Sopot - okazało się, że to ona zdobyła najwięcej głosów czytelników. W przeszłości medalistka mistrzostw świata i Europy, w 2020 r., po dwóch latach kłopotów zdrowotnych, wróciła do wysokiej formy i wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski na 800 m.

- Ta nagroda jest dla mnie niezwykle cenna, bo pokazuje, że pomimo pandemii i moich kłopotów ze zdrowiem, moi kibice o mnie nie zapomnieli. Wszystko wskazuje, że jestem na dobrej drodze, wracam, a może już wróciłam i walczę o klasyfikację olimpijską - powiedziała Angelika Cichocka.

fot. pomorskie.eu

(M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

BrawoBrawo

3 2

Insuper jest jak nasza młodzież reprezentuje Kartuzy.dlatego kal najwięcej pieniędzy przeznaczyć na sportowców, żeby mieli za co wyjeżdżać i ćwiczyć. Sporo młodych sportowców mamy z koszykówki również, jak i piłki ręcznej. Którzy godnie reprezentują gminę Kartuzy. 14:30, 28.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

gumaguma

0 1

odezwał się życiowy nieudacznik!!!! brawo sportowcy!!!! 23:26, 28.04.2021


gumaguma

0 0

błąd odpowiedz do komentarza #brawo 23:28, 28.04.2021


# brawo# brawo

4 7

To na co czekasz ? Sponsoruj ale ze swoich a nie z publicznych pieniędzy. 14:55, 28.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%