Zamknij

Kartuzy. Biegaj w lesie pod okiem trenera! Ruszają darmowe treningi

10:50, 04.05.2021 | mat. pras., oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

Rusza kolejna edycja akcji "Trenuj w Lesie" - odbędzie się także w Kartuzach. W jej ramach każdy chętny będzie mógł wziąć udział w treningach biegowych prowadzonych pod okiem doświadczonych trenerów i sportowców. W Kartuzach treningi poprowadzi Wojciech Serkowski, a pierwszy rusza już w sobotę 8 maja. 

Wojciech Serkowski - brązowy medalista Mistrzostw Polski U23, srebrny medalista Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, utytułowany zawodnik GKS Żukowo, prowadzić będzie treningi biegowe po kartuskich lasach. Wszystko w ramach akcji "Trenuj w lesie. BiegamBoLubię Lasy". To ogólnopolskie przedsięwzięcie finansowane przez Fundację Wychowani Przez Sport. We współpracy z poszczególnymi nadleśnictwami, każdy chętny powyżej 16 roku życia może wziąć udział w treningu biegowym pod okiem trenera lekkiej atletyki.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i są całkowicie bezpłatne. Akcja ma na celu promocję aktywności na świeżym powietrzu. Organizatorzy zwracają uwagę na zalety biegania po urokliwych dla oka i zdrowych dla stawów leśnych ścieżkach. Treningi będą odbywać się w 26 miejscach od maja do końca czerwca, a następnie po wakacyjnej przerwie od września do grudnia. Kartuzy są jedyną lokalizacją takich treningów w woj. pomorskim.

Pierwszy trening odbędzie się w sobotę 8 maja o godz. 14.30. Każde kolejne - w każdą sobotę, do końca czerwca, o godz. 9.30. 

- Spotykamy się na ulicy Leśnej, na wysokości skrzyżowania z ulica Jarzębinową, a następnie ruszamy na pobliskie leśne ścieżki, których w naszym otoczonym z każdej strony lasem mieście nie brakuje. Przy miejscu zbiórki jest możliwość zostawienia samochodu, choć mieszkających bliżej zachęcam do rozpoczęcia aktywności nieco szybciej i przybycia spacerem lub delikatnym truchtem. Zapraszam wszystkich niezależnie od poziomu. Zajęcia będą tak dopasowane, by maksimum korzyści wynieśli z nich zarówno regularnie trenujący biegacze, jak i osoby chcące rozpocząć przygodę z tą formą aktywności. Jedyny warunek to ukończenie 16. roku życia. Szczególną uwagę będziemy poświęcać sprawności ogólnej, technice biegu, jak najlepszym wykorzystaniu urozmaiceń terenu, które zapewniają tereny leśne, ale przede wszystkim dobrej zabawie przy aktywnej formie spędzania czasu - zachęca Wojciech Serkowski. 

fot. nadesłane

(mat. pras., oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Skandal!!Skandal!!

19 5

Biegajcie póki jest las dookoła Kartuz za rok nie wiadomo czy tam jeszcze będzie widząc to barbarzyństwo które się dookoła Kartuz dzieję 13:06, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@Skandal@Skandal

5 14

Weź już skończ tę śpiewkę, nudny się robisz. 13:26, 04.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Też to widzęTeż to widzę

6 1

A ty tego nie widzisz? 15:54, 05.05.2021


MASAMASA

2 0

Bravo SEREK , tak trzymaj !!!
Też przyjdę :) 19:06, 08.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%