Jakub Skierka awansował na Igrzyska Olimpijskie i walczył o medal ME!

15:57, 22.05.2021 M.Dzienisz Aktualizacja: 10:34, 23.05.2021
Skomentuj fot. Facebook/Jakub Skierka fot. Facebook/Jakub Skierka

Jakub Skierka, pochodzący z Kartuz pływak, podczas trwających w Budapeszcie Mistrzostw Europy uzyskał kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W finale ME na 200 m stylem grzbietowym zajął 7. miejsce.

Jakub Skierka w półfinale 200 m stylem grzbietowym uzyskał rezultat 1:57.08, wypełniając minimum kwalifikacyjne na Igrzyska Olimpijskie w Tokio i z 7 czasem awansował do finału Mistrzostw Europy w Budapeszcie.

Jego start w finale mistrzostw odbędzie się w sobotę 22 maja około godz. 19.12.

- To, co sobie założyliśmy z trenerem zostało wypełnione - powiedział Radiu Zachód Jakub Skierka. - Przy okazji dało to awans do finału. Nie ukrywam, że był to ciężki wyścig, poziom się bardzo podniósł. Nieważne, jak mi pójdzie w finale, ja jestem zadowolony, ale oczywiście nie składam broni - dodał.

23-letni Jakub Skierka jest wychowankiem Cartusii Kartuzy (wcześniej UKS Trops) i trenera Arkadiusza Zalewskiego. Obecnie trenuje w klubie TP Zielona Góra pod okiem Jacka Miciula.

Transmisja internetowa Mistrzostw Europy dostępna jest TUTAJ.

[Aktualizacja, 23.05, godz. 10.31]

Jakub Skierka zajął 7.miejsce w finale z czasem 1:58.56. Inny Polak Radosław Kawęcki zakończył zmagania na 6. miejscu uzyskując czas 1:57.05. Zwyciężył Evgeny Rylov z Rosji z czasem 1:54.46.