Zamknij

Żukowo. W niedzielę V Marsz i Bieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty

10:39, 11.06.2021 | nadesłane, oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

W niedzielę 13 czerwca o godz. 11:00 na stadionie miejskim w Żukowie ruszy V Marsz i Bieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty. Jest to kolejna edycja wydarzenia patriotyczno-sportowego, organizowanego z inicjatywy żukowskiej młodzieży.

Uczestnicy Marszobiegu wyruszą w 1,6-kilometrową trasę marszem lub biegiem. Będą musieli również wypełnić kartę informacji o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty, na podstawie prezentowanych treści. Start w Marszobiegu jest bezpłatny, wystarczy przyjść i stanąć na starcie.

- Celem imprezy jest kształtowanie postaw patriotycznych u mieszkańców ziemi kaszubskiej, w szczególności u dzieci i młodzieży. Wydarzenie ma również za zadanie pobudzić „Patriotyzm w głowie i w nogach” – co jest hasłem Marszobiegu. Jest to aktywny piknik, w którym udział biorą całe rodziny. Co roku ta inicjatywa cieszy się wysokim zainteresowaniem - informuje Dawid Miotk ze stowarzyszenia Kaszuby Biegają.

Każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom. Będzie odśpiewany hymn Polski, nie zabraknie kaszubskich akcentów. Promowane będzie także zaznaczenie narodowości kaszubskiej w spisie powszechnym ludności.

Oprócz Marszobiegu na żukowskim stadionie pojawią się także zawodnicy, którzy pobiegną w ramach inauguracji cyklu Kaszuby Biegają na 5 km. Odbędzie się również marsz nordic walking na 5 km oraz bieg na 10 km.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Jan Kleinszmidt – przewodniczący sejmiku Województwa Pomorskiego, Bogdan Łapa – starosta Powiatu Kartuskiego oraz Wojciech Kankowski – burmistrz gminy Żukowo. Wydarzenie dofinansowano/współdofinansowano w ramach Konkursu Mikrograntowego "Dla Młodych" prowadzonego przez Zespół ds. Polityki Młodzieżowej Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

fot. nadesłane

(nadesłane, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%