Zamknij

Kartuzy. Już w sobotę IV Cartusia Półmaraton. Na finał - koncerty

08:35, 27.07.2021 | mat.pras./oprac.W.D.
Skomentuj fot.Kaszuby Biegają
REKLAMA

W najbliższą sobotę (31 lipca) w Kartuzach odbędzie się IV Cartusia Półmaraton – prestiżowe wydarzenie cenione w całym kraju.

Miłośnicy aktywności fizycznej z całej Polski, jak i spoza - m.in. z Hiszpanii, przyjadą aby zmierzyć się na dystansach 21 km, 5 km oraz na marszu nordic walking. Swoją rywalizację będą mieli także najmłodsi. Rokrocznie biegowi turyści podziwiają Stolicę Kaszub, z pewnością i tym razem zatrzymają się tu na weekend, by poznać to piękne miasto.

Sportowe zmagania rozpoczną się o godz. 12:00 na Stadionie Miejskim w Kartuzach. Tam ścigać się będą dzieci i młodzież w ramach cyklu Małe Kaszuby Biegają. Biegi odbędą się w 14 kategoriach, towarzyszyć im będzie marszobieg na 1200 m oraz bieg przedszkolaka na 100 m. Zmagania młodych zawodników zwieńczy uroczysta dekoracja.

Długodystansowcy sprawdzać swoich sił będą w przepięknych lasach Nadleśnictwa Kartuzy. Ich start będzie miał miejsce na końcu ul. Chmieleńskiej. Tam o godz. 14:00 w trasę ruszą uczestnicy i uczestniczki biegu na 5 km, a tuż po nich miłośnicy marszów z kijami.

W sobotę z pewnością wszyscy oczekiwać będą startu półmaratończyków. Oficjalny start IV Cartusia Półmaratonu zaplanowano na godz. 15:30. Pierwszy zawodnik powinien pojawić się na mecie około godz. 16:40, z pewnością nie zabraknie emocji i wielkich oklasków dla tych, którzy odważyli się stanąć na starcie i podjąć się walki ze swoimi słabościami.

Dla najszybszych organizatorzy przygotowali wysokie nagrody finansowe open oraz w kategoriach wiekowych.

Dekoracje biegów na 5 km i 21 km odbędą się na scenie przy Kartuskim Centrum Kultury, w Parku Solidarności.

Biegowe zmagania zwieńczą koncerty zespołów Hot-Line i Mr. Zoob.

(mat.pras./oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Kto za to odpowiada?Kto za to odpowiada?

7 2

"Długodystansowcy sprawdzać swoich sił będą w przepięknych lasach Nadleśnictwa Kartuzy" - że co?! Lasy to były ale parę lat temu teraz to są kikuty, co dwa lata wycinają ten sam las tak jak obok Przychodni Weterynaryjnej na Słonecznej w Kartuzach w przeciągu kilku lat oni tam już trzeci raz tną u nich drzewa rosną w dwa lat tyle co w innych krajach przez 40 lat non stop jest coś do wycięcia aż do gołej ziemi tak jak przy Weterynarii !!! 10:51, 27.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zapisy Zapisy

0 0

Gdzie można zapisać się bieg? 17:52, 27.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LJLJ

0 0

Na stronie zapisy.info. Znajdź na fb "Kaszuby Biegaja" - tam znajdziesz wszystkie linki. 09:55, 28.07.2021


hmmmhmmm

0 0

Skąd te łapki w dół? Przecież nawet żadna droga nie będzie zamknięta. Ewentualnie Chmieleńska w lesie może być czasowo przyblokowana. Jesteście wiecznymi malkontentami? 09:57, 28.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%