Zamknij

Turniej halowy w Kiełpinie. Zwycięstwo Olimpii Elbląg po bardzo ciekawym turnieju

19:01, 21.11.2021 | Amator Kiełpino/oprac.W.D.
Skomentuj fot.Amator Kiełpino
REKLAMA

W hali sportowej w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2012 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino.

W turnieju wzięło udział 5 drużyn z całego województwa pomorskiego, a także dwa z warmińsko-mazurskiego i jedna z kujawsko-pomorskiego podzielonych na dwie grupy.

W grupie A o awans do 1/2 finału trwała zacięta walka do ostatniego meczu pomiędzy trzema zespołami. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Beniaminek 03 Starogard Gdański (7 pkt) wyprzedzając Olimpię II Elbląg (6 pkt). Oba te zespoły awansowały do półfinału, zaś trzeci Amator Kiełpino (4 pkt) oraz czwarty GTS Przywidz (0 pkt) zagrali o miejsca 5-8. W grupie B o zwycięstwo rywalizowały dwa zespoły z sąsiednich województw.

Ostatecznie dzięki lepszemu bilansowi bramek pierwsze miejsca zajęła Olimpia Elbląg wyprzedzając Olimpię Wtelno (obie po 7 pkt). Obie te drużyny zagrały dalej o podium, zaś trzecia Cartusia Kartuzy (3 pkt) i czwarty FilSport Nowa Karczma (0 pkt) zagrali o miejsca 5-8.

Faza pucharowa rozpoczęła się od walki o miejsca 5-8, które po wyrównanej walce wygrały drużyny z grupy A. W pierwszym meczu Amator Kiełpino pokonał FilSport Nowa Karczma 1:0strzelajac bramkę sekundę przed końcową syreną, a następnie po zaciętej walce Cartusia Kartuzy zremisowała 1:1 z GTS Przywidz by następnie ulec w rzutach karnych 1:2.

Mecze półfinałowe również dostarczyły sporo emocji. W pierwszym po bardzo ciekawym widowisku Beniaminek 03 Starogard Gdański zremisował 1:1 z Olimpią Wtelno by przegrać bardzo widowiskową serię rzutów karnych 3:4. W drugim spotkaniu zagrały dwa zespoły Olimpii Elbląg i zawodnicy „jedynki” pokonali kolegów z zespołu 2:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W dwóch pierwszych meczach nie padły żadne bramki i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. W meczu o miejsce siódme w serii strzałów z szóstego metra Cartusia Kartuzy pokonała FilSport Nowa Karczma 5:4. Miejsce piąte zajęli zawodnicy Amatora Kiełpino wygrywając w rzutach karnych z GTS Przywidz 2:1.

Mecze o miejsce na podium były rewanżami za fazę grupową. W meczu o miejsce trzecie ponownie wygrał zespół Beniaminka 03 Starogard Gdański pokonując 3:0 Olimpię II Elbląg. W meczu finałowym zagrały dwa zespoły z grupy B. Po zaciętej walce dwóch zespołów Olimpii lepsi okazali się młodzi zawodnicy z Elbląga pokonując zespół z leżącego na Kujawach Wtelna.

Składy medalistów:

1. Olimpia Elbląg – Igor Jeziorski, Mateusz Cuprych (2), Alan Szumacher (3), Błażej Jasek, Mikołaj Pacholski (4), Dominik Szwarc (2), Igor Brodziak (10), Franciszek Kowalewski (1)

2. Olimpia Wtelno – Eryk Golimowski, Kacper Damski (1), Gabriel Damski (4), Sebastian Ściesiński (2), Jan Zieliński (1), Gabriel Jarmaków (3)

3. Beniaminek 03 Starogard Gdański – Filip Korkus, Marcel Romanowski (1), Mateusz Niemczyk, Stanisław Osowski (2), Jan Kowalewski (2), Igor Landowski (2), Filip Kamiński, Paweł Migowski (1), Filip Walczak (3)

Ostateczna kolejność:

Olimpia Elbląg
Olimpia Wtelno
Beniaminek 03 Starogard Gdański
Olimpia II Elbląg
Amator Kiełpino
GTS Przywidz
Cartusia Kartuzy
FilSport Nowa Karczma

Wyróżnienia indywidualne:

- król strzelców: Igor Brodziak (Olimpia Elbląg)
- najlepszy bramkarz : Filip Korkus (Beniaminek 03 Starogard Gdański)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Gabriel Damski (Olimpia Wtelno)
(Amator Kiełpino/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%