Kolarstwo przełajowe. Szymon Pomian z GKS Cartusia mistrzem Polski!

10:36, 10.01.2022 M.Dz. Aktualizacja: 11:15, 10.01.2022
Skomentuj fot. Polski Związek Kolarski fot. Polski Związek Kolarski

Szymon Pomian, zawodnik GKS Cartusia w Kartuzach BIKE Atelier, w niedzielę zdobył tytuł Mistrza Polski w kolarstwie przełajowym w kategorii U23. Zawody odbywały się w Gościęcinie w woj. opolskim.

Zawodnicy walczyli na dystansie 25200 metrów. Szymon Pomian z GKS Cartusii Kartuzy był piąty na mecie wśród elity mężczyzn i najlepszy w rywalizacji do lat 23. Dystans pokonał w godzinę i pięć minut i 11 sekund. Wynik ten dał Szymonowi Pomianowi tytuł Mistrza Polski U23.

Mistrz Polski elity Marek Konwa na metę przyjechał z czasem 1 godzina 2 minuty i 12 sekund. Zawodnik kartuskiego klubu nawiązał więc godną walkę ze starszymi kolegami.

Mateusz Cywiński z GKS Cartusii był ósmy w kategorii U23, a Radosław Lewandowski 12. w tej samej kategorii. Igor Kujawa był 22. w kategorii juniorów, a trzynaste miejsce wśród młodzików zajął Michał Jańczak. Cartusia jako klub została sklasyfikowana na czternastym miejscu.