Zamknij

Można wesprzeć Cartusię Ski Arenę - wyjątkowe miejsce dla miłośników "biegówek"

11:27, 10.01.2022 | M.Dz.
Skomentuj fot. archiwum/M.Dz.
REKLAMA

Również w tym sezonie na kartuskim Bilowie uruchomiono Cartusię Ski Arenę - jedyne takie miejsce dla Pomorzu dla miłośników biegówek. Miejscem tym opiekuje się sekcja narciarstwa biegowego GKS Cartusii Kartuzy. Każdy chętny może wesprzeć zbiórkę, środki przeznaczone zostaną m.in. na utrzymanie tras.

Miłośnicy narciarstwa biegowego z całego Pomorza od kilku lat zjeżdżają do Kartuz, by tutaj trenować tę dyscyplinę sportu. W bilowskim lesie i na tutejszej polanie działa Cartusia Ski Arena, na której za darmo można korzystać z wytyczonych tras. Są trasy do "klasyka", a także do biegania "łyżwą". Miejscem tym opiekuje się sekcja narciarska GKS Cartusii Kartuzy pod przewodnictwem Janusza Meissnera. 

W grudniu, po opadach śniegu, warunki do narciarstwa biegowego były znakomite. Obecnie pokrywa śnieżna wynosi tam około 4 cm.

- Przejechaliśmy skuterem trasy niebieskie, wystaje trawa, ale da się pobiegać, szczególnie "łyżwą". Na tor do klasyka za mało śniegu - czytamy na stronie Cartusia Ski Arena. 

Na nartach pobiegać można tam również popołudniami - trasy są oświetlone do około godz. 19.30.

To bodaj jedyne takie miejsce na Pomorzu, dlatego chętni mogą wesprzeć działalność Cartusii Ski Areny. Uruchomiono specjalną zrzutkę. Środki przeznaczone zostaną na rozwój Ski Areny. 

Wiele osób, które pojawiły się w ostatnich dniach na trasie pytało się, jak można wspomóc inicjatywę klubowiczów sekcji narciarskiej Cartusia. Z tego powodu postanowiliśmy wystartować z nową, tegoroczną odsłoną zrzutki. W poprzednim sezonie udało nam się uzbierać fantastyczną sumę, która pozwoliła m.in. na lekką modernizację tras oraz zakup sprzętu do znakowania tras. W okresie jesienno-zimowym na arenie zostały wykonane prace mające na celu poszerzenie i wyrównanie tras. Poza ciężkim sprzętem jaki musiał wyjechać po wycince na trasy, również nasi zawodnicy zaangażowali się w prace porządkowe. Mamy nadzieję, że aura pozwoli nam jak najdłużej cieszyć się takimi warunkami śniegowymi, które będą umożliwiały sportowe aktywności na naszej skiarenie - czytamy na stronie zrzutki.

 

 

(M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Uwaga !Uwaga !

2 1

a co z " myśliwymi " kłusującymi z strzelbami ? 16:19, 10.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

skiski

2 3

Do Jeleni na nartach nie strzelają 16:35, 10.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PisiorekPisiorek

3 2

Niech płacą ci którzy chcą biegać, w Koszałkowie bez kasy nie wejdziesz na stok.
Jest dobra zmiana, niby wszystkim daje? 09:24, 11.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

12341234

1 0

Tu biegają a za drzew strzelają. 16:12, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MisiekMisiek

2 0

Dałbym kase tylko na czele stoi nie odpowiednia osoba nie nadająca się do promowania zbiórek. 20:59, 17.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%