Kolarze Cartusii kończą sezon z 24 medalami Mistrzostw Polski

22:44, 17.11.2022 D.Malecki Aktualizacja: 22:54, 17.11.2022
Skomentuj fot.GKS Cartusia fot.GKS Cartusia

Sekcja kolarska GKS Cartusia Kartuzy kończy sezon z wieloma sukcesami. Statystycznie co drugi start kończył się na podium. Zawodnicy zdobyli 284 punkty i zajęli 5 miejsce w współzawodnictwie dzieci i młodzieży wśród 136 klubów kolarskich ujętych w systemie .

Siedmiu zawodników - jako klub i Kadra Narodowa - brało udział w wyścigach międzynarodowych i mistrzowskich.

Mistrzostwa Świata Paryż Tor Elita - Kacper Majewski - 15 miejsce 4 km indywidualnie i 12 miejsce w drużynie, Adam Woźniak uczestnictwo.

Mistrzostwa Europy Monachium Tor Elita - Kacper Majewski 7 miejsce, wyścig drużynowy 9 miejsce, 4 km indywidualnie

Mistrzostwa Europy Anadia Tor młodzieżowiec - Kacper Majewski 4 miejsce 4 km indywidualnie, 6 miejsce wyścig punktowy, 6 miejsce wyścig drużynowy. Adam Woźniak 6 miejsce wyścig drużynowy 14 miejsce Omnium, Jan Soszka - 6 miejsce wyścig drużynowy, 9 miejsce 1km.

Mistrzostwa Europy Anadia Szosa młodzieżowiec - Kamila Mróz 18 miejsce jazda indywidualna na czas, 65 miejsce start wspólny. Ponadto w wyścigach międzynarodowych jako Kadra Narodowa startowali: Damian Sławek, Radosław Lewandowski, Szymon Pomian.

Jako drużyna zawodnicy GKS Cartusia startowali w wyścigach zagranicznych; Karpackim Wyścigu Kurierów, Czechach, Słowacji, Hiszpanii i Pucharze Narodów w Białymstoku.

W polskim czempionacie zdobyli 24 medale - 7 złotych, 8 srebrnych i 9 brązowych.