Cartusia Półmaraton. Po raz siódmy przebiegli 21 km przez kartuskie lasy

14:57, 27.04.2024 Magda Dzienisz Aktualizacja: 15:37, 27.04.2024
Skomentuj fot. Magda Dzienisz fot. Magda Dzienisz

Co roku biegacze z różnych stron Kaszub, Pomorza i nie tylko, spotykają się w Kartuzach, by przebiec półmaraton. Także i dzisiaj śmiałków nie brakowało. Pokonali wymagającą trasę przez bilowskie lasy. Oprócz tego odbył się też bieg na 5 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży.

Cartusia Półmaraton była kolejną imprezą cyklu Kaszuby Biegają. Na starcie stanęło około 200 biegaczy z różnych stron Pomorza i nie tylko.

Uczestnicy pokonali wymagającą trasę wiodącą przez leśne ścieżki na kartuskim Bilowie. Start i meta wyścigu zlokalizowane były przy ul. Chmieleńskiej.

Półmaratonowi towarzyszył bieg na 5 km, również przez kartuskie lasy, a także rywalizacja dzieci i młodzieży.