Zamknij

Zawodniczki klubu KS Dziesiątka zdobyły aż sześć pucharów

22:41, 18.06.2024 KS Dziesiątka Aktualizacja: 22:46, 18.06.2024
Skomentuj fot.KS Dziesiątka fot.KS Dziesiątka

Zakończyła się III Runda Pucharu Polski, która okazała się dużym sukcesem zawodniczek z Klubu Strzeleckiego "Dziesiątka". Natalia Żakowska, Magdalena Malotka-Trzebiatowska oraz Dominika Hirsz przywiozły łącznie 6 pucharów.

W pierwszym dniu zmagań Magdalena startowała z karabinem pneumatycznym MIX, a jej partnerem do startu był Walery Maksimow z Gwardii Zielona Góra. Wspólnie zakwalifikowali się do meczu o złoto, gdzie zdobyli srebrny puchar.

W drugim dniu rywalizacji Natalia startując w konkurencji PSP 30+30 kobiet z drugiego miejsca weszła do finału, w którym sięgnęła po srebro.

Karabiniarki tego dnia miały start w pozycji leżącej, z którego Magda wyszła ze srebrem, a Dominika zajęła 8 lokatę.

Trzeci dzień zmagań Natalia w pistolecie pneumatycznym kobiet weszła do finału z drugiego miejsca, a finał zakończyła na 6 miejscu.

Dominika i Magda w trzech postawach zakwalifikowały się do finału z 3 i 6 miejsca, a w finale obydwie dziewczyny stanęły na podium. Dominika stanęła na najniższym stopniu zdobywając brąz, a Magda na najwyższym odbierając złoty puchar.

Ostatni dzień to strzelanie z karabinu pneumatycznego seniorek. I tutaj również dziewczyny zakwalifikowały się do finału: Dominika z 3 miejsca, a Magda z 4 pozycji. W finale Dominika zakończyła rywalizację na 7 miejscu, a Magda ponownie zwyciężyła dopisując na konto Dziesiątki ostatni szósty Puchar III Rundy Pucharu Polski.