Piłka ręczna. Przegrana KPR Fit Dieta Żukowo na rozpoczęcie nowego sezonu

12:55, 24.09.2024 M.Dz. Aktualizacja: 13:22, 24.09.2024
Skomentuj fot. Witek Deka fot. Witek Deka

W niedzielę w hali widowiskowo-sportowej w Żukowie szczypiorniści KPR Fit Dieta rozpoczęli nowy sezon w ramach Ligi Centralnej. Niestety nie zdołali pokonać SMS ZRP I Kielce. Mecz zakończył się wynikiem 30:24 dla drużyny gości.

Choć spotkanie było pełne walki i i ambicji, żukowscy szczypiorniści pod wodzą nowego trenera Dariusza Tomaszewskiego, przegrali ten pierwszy mecz w sezonie.

Pierwsze minuty spotkania to dominacja żukowian. Gospodarze do 18 minuty wygrywali nawet 10:5, niestety szybko stracili cztery bramki, a w 23. minucie goście wyrównali.

Przez blisko pięć minut tablica wyników pokazywała 13:13, żadna drużyna nie mogła rzucić bramki. Dopiero w 27. minucie Oskar Sądej po udanym rzucie karnym sprawił, że kielczanie wyszli na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:14 dla gości.

[FOTORELACJA]29126[/FOTORELACJA]

Choć początek drugiej połowy był wyrównany i żukowianie starali się doprowadzić do remisu, zespół gości okazał się lepszy. Na pięć minut przed zakończeniem meczu SMS ZRP I Kielce prowadził aż 9 bramkami - tablica wyników pokazywała 29-20 dla gości.

Drużyna z Żukowa w ostatnich minutach rzuciła pięć bramek, zaś goście - jedną. Niestety nie wystarczyło to, żeby wygrać. Mecz zakończył się wynikiem 30:24 dla SMS ZRP I Kielce.

Kolejny mecz żukowscy szczypiorniści rozegrają na wyjeździe. W sobotę 28 września o 15:00 zmierzą się w Łodzi z tamtejszą drużyną Grot Blachy Pruszyński Anilana.