Kaszubi świętują dziś w Bojanie (gm. Szemud). Tradycyjnie z okazji Dnia Jedności Kaszubów podjęto próbę bicia rekordu w jednoczesnej grze na akordeonach. I udało się. Pod batutą Pawła Nowaka zagrało jednocześnie 371 akordeonistów. Obchody Dnia Jedności Kaszubów potrwają do wieczora. Na finał imprezy zagra Marcin Wyrostek, wirtuoz gry na akordeonie, który dziś zagrał razem z Kaszubami.
::video{"type":"single","item":"448"}
Obywatel15:12, 20.03.2016
Jak liczna i jakiego szczebla była delegacja ze stolicy Kaszub Gdańska?
Panir Redaktorze15:26, 20.03.2016
jeszcze raz , 371 akordeonistów ?
Anna.15:52, 20.03.2016
371 trzymających akordeon, a ile akordeonistów?
Mefi19:06, 20.03.2016
Od kiedy Gdańsk jest stolica Kaszub???
i jak zwykle19:56, 20.03.2016
jakieś matoły będą krytykowały
Anna.08:18, 21.03.2016
Gram na akordeonie, byłam na takim biciu rekordu, i znam poziom co niektórych, którzy przyszli chociaż potrzymać akordeon, żeby tylko pobić ten "rekord".
@Mefi08:31, 21.03.2016
Od średniowiecza.
do Anna09:55, 21.03.2016
to tylko zabawa, wyluzuj.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz