Kultura

Zamknij

Miechucino. Konserwator zabytków przyznał dotację na renowację wieży ciśnień

Wojciech Drewka 07:50, 12.04.2016 Aktualizacja: 09:36, 27.10.2025
6 Miechucino. Konserwator zabytków przyznał dotację na renowację wieży ciśnień

Jest szansa na odrestaurowanie zabytkowej wieży ciśnień w Miechucinie (gm. Chmielno). Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków przyznał dotację na ten cel. Obiekt należy do osoby prywatnej, ale figuruje w rejestrze zabytków gminy Chmielno.

Prace konserwatorskie przy zabytkowej wieży ciśnień w Miechucinie oraz projekt adaptacji parku podworskiego w Sulminie to dwa przedsięwzięcia z powiatu kartuskiego, które zyskały dofinansowanie Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Jeżeli chodzi o wieżę ciśnień w Miechucinie, to jej właściciel chce przeprowadzić prace naprawcze przy podłogach i stropach, przeprowadzić konserwację ścian oraz naprawić więźbę dachową. Konserwator przyznał na ten cel 35 tys. zł. Projekt gminy Żukowo dostał dofinansowanie w wysokości 6,5 tys. zł.

(Wojciech Drewka)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (6)

kolokolo

1 3

a w ogóle to gdzie ta wieża jest?

13:50, 12.04.2016
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

WanożnikWanożnik

3 0

bardzo cenna inicjatywa, wieża jest nieopodal nieczynnej stacji kolejowej w Miechucinie- na trasie Kartuzy-Lębork

18:12, 12.04.2016
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrawoBrawo

3 0

Gratuluję i życzę powodzenia

18:15, 12.04.2016
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ziomalziomal

2 1

teraz powinna być reaktywowana linia kolejowa lębork - kartuzy.

18:52, 12.04.2016
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

wieżawieża

0 0

też pewnie jest MGG jak ta w Kartuzach?

10:13, 13.04.2016
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ciekawski Ciekawski

1 0

Wie ktoś do kogo należy owa wierza ciśnień?

12:30, 25.04.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%