Już 25 czerwca w terminalu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, na wysokości hali odlotów, odbędzie się wyjątkowa akcja promocyjna z udziałem „Podniebnej Ambasadorki” regionu - Truskawki Kaszubskiej (Kaszëbskô Malëna).
Na podróżnych czekać będą świeże truskawki oraz muffinki z Truskawką Kaszubską. W akcję zaangażują się przedstawiciele samorządu i instytucji regionalnych, w tym: reprezentanci Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Portu Lotniczego im. Lecha Walesy w Gdańsku, Miasta Kartuzy oraz KOWR.
To jednak nie wszystko. Tego samego dnia Truskawka Kaszubska „wystartuje” do chmur. Ponad 4 tys. muffinek trafi do pasażerów na wybranych rejsach krajowych Polskich Linii Lotniczych LOT, a także na trasie Gdańsk - Bruksela - Gdańsk.
::news{"type":"see-also","item":"68819"}
Akcja jest kolejną odsłoną działań promujących Pomorskie i jego kulinarne dziedzictwo. W ubiegłym roku spotkała się z dużym zainteresowaniem podróżnych, a Truskawka Kaszubska stała się symbolicznym zaproszeniem na Kaszuby.
Truskawka Kaszubska - po kaszubsku Kaszëbskô Malëna - to oficjalny produkt tradycyjny województwa pomorskiego, wpisany do europejskiego systemu jako Chronione Oznaczenie Geograficzne (ChOG). Certyfikat ten potwierdza jej wyjątkową jakość, pochodzenie i sposób uprawy.
Działania promocyjne mają na celu nie tylko popularyzację Kaszub i regionalnych smaków, ale także budowanie świadomych wyborów konsumenckich. Warto dopytywać o pochodzenie produktów i wybierać te certyfikowane.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz