Zamknij

Kiełpino. Wspólnie czytali "Przedwiośnie" S. Żeromskiego

22:02, 09.09.2018 | nadesłane/Krąg Arasmusa
REKLAMA
Skomentuj
fot.Krąg Arasmusa

W Gospodarstwie Agroturystycznym „U Rychterów” w Kiełpinie, tak jak w wielu miejscach w całej Polsce, czytano powieść "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Akcję rozpoczęli zaproszeni goście wraz ze starostą kartuskim Janiną Kwiecień oraz przedstawicielami miejscowych organizacji.

Był nawet okolicznościowy, który podzieliła Janina Kwiecień. Następnie grupa Dyskusyjnego Klubu Książki i Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, udały się do wyznaczonych miejsc czytania. I tak oto, dzieląc powieść na trzy części, udało się ją przeczytać niemal w całości.

Dodatkowo wydarzenie wzbogaciły dzieła lokalnych twórców. Powstały okolicznościowe utwory literackie, poemat o idei czytania Magdaleny Puzdrowskiej oraz piosenki o kiełpińskim czytaniu z tekstami Bożeny Gniado, kartuskiej literatki. Uczestnicy czytania zostali obdarowani proporczykami oraz zakładkami do książek umożliwiającymi pobranie wzoru pieczęci Prezydenta RP.

Celem umożliwienia zakupu „Przedwiośnia”, pobrano w depozyt odpowiednią ilość książek z kartuskiej księgarni. Ważnym wydarzeniem tegorocznego Narodowego Czytania w Kiełpinie, było ogłoszenie maratonu czytelniczego "100 książek na 100-lecie Niepodległości Polski". Zadaniem uczestniczących w maratonie jest czytanie książek polskich autorów o historii Polski. Podsumowanie akcji nastąpi podczas patriotycznej wieczornicy z okazji Święta Niepodległości 11 listopada tego roku.

Na starcie maratonu do mieszkańców trafiło już 35 książek wybranych z wystawy przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną w Kiełpinie. Organizatorami Narodowego Czytania w Kiełpinie było Stowarzyszenie Krąg Arasmusa we współpracy z miejscową Biblioteką Publiczną.

(nadesłane/Krąg Arasmusa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

CzytelniczkaCzytelniczka

2 0

Fajna sprawa, w Kiełpinie nie skończyliśmy czytać :) Miejmy nadzieję, że maraton zachęci ludzi do czytania w ogóle. Historia Polski jest bardzo zawiła stąd i ciekawa. 10:18, 11.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

H.K.H.K.

2 2

Dobrze, że w Kiełpinie działa Stowarzyszenie, dzięki któremu integrują się ze sobą mieszkańcy,
o czym mogliśmy się przekonać podczas Narodowego Czytania.
Dobre jest też to, że zawsze wspiera nas w tych wszystkich inicjatywach nasz sołtys Mirosław
Paczoska.Dba nie tylko o działania kulturalne,ale o wygląd nasze wsi.Za to jesteśmy Mu wdzięczni. 15:06, 11.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brawo!Brawo!

1 0

Jaki gospodarz takie gospodarstwo, a Kiełpino kwitnie ... 15:14, 11.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kiełpinianka2Kiełpinianka2

1 1

W Kiełpinie dobrze organizowane są tego rodzaju wydarzenia, ponieważ zawsze wspiera je
sołtys Mirosław Paczoska. Sołtys zabiega o integrację środowiska, a to bardzo pozytywne działanie i cecha. Mirku serdecznie dziękujemy. 15:45, 11.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone