Zamknij

Kartuzy. Chór Kakofonia koncertem uczcił swoje 20-lecie

20:17, 26.05.2019 | Magda Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj
fot. Magda Dzienisz

W pięknym wnętrzu Galerii Refektarz w Kartuzach odbył się jubileuszowy koncert chóru Kakofonia z okazji 20-lecia istnienia. Chórzystom towarzyszył Adam Pietrzak na instrumentach klawiszowych, dyrygowała Małgorzata Kuchtyk - założycielka chóru.

Kakofonia istnieje od 1999 roku, wykonuje różnorodny repertuar, począwszy od muzyki dawnej po współczesną, a także muzykę sakralną, rozrywkową i filmową. W swoim dorobku mają między innymi wykonanie w rocznicę śmierci Jana Pawła II Requiem W. A. Mozarta, G. Verdiego, J. Brahmsa. Wśród licznych utworów wokalno-instrumentalnych w repertuarze chóru znalazły się też - Msza Koronacyjna W.A. Mozarta, Dekalog Z. Preisnera, Stabat Mater K. Szymanowskiego, Missa Miseri Cordis L. Kułakowskiego, Magnifikat J. Różyckiego czy IX Symfonia Ludwika van Beethovena.

W ciągu 20 lat przez chór przewinęło się mnóstwo utalentowanych solistów. Wspólna praca i muzyczna pasja zaowocowały płytami, m.in. "Veni Domine" oraz "Przylecieli Aniołkowie". Od początku Kakofonię prowadzi Małgorzata Kuchtyk.

W niedzielny wieczór, w Galerii Refektarz, odbył się koncert z okazji 20-lecia chóru. Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała popisy solistów i chórzystów. Były kwiaty i życzenia dalszych jubileuszy.

(Magda Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone