Zamknij
REKLAMA

Stężyca. Warsztaty Terapii Zajęciowej świętują 5-lecie działalności

15:20, 10.07.2019 | W.D.
Skomentuj
fot.W.Drewka
REKLAMA

Wiele ciepłych słów oraz życzeń padło dziś podczas uroczystości z okazji 5-letniej działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Stężycy, prowadzonych przez Fundację Słoneczne Wzgórze. - Spotykam ludzi, którzy tak jak ja znaleźli swoje miejsce - mówił prezes fundacji Mariusz Florczyk.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Stężycy są "najmłodszą" tego rodzaju placówką w powiecie kartuskim, ale mają już na swoim koncie sporo sukcesów i realizują ważne zadania społeczne nie tylko w gminie Stężyca, ale istotne również z perspektywy powiatu kartuskiego. 

- Pięć lat to spory kawałek czasu, a dla powiatu kartuskiego działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej jest szczególnie istotna, ponieważ w naszym powiecie przykładamy dużą wagę do ekonomii społecznej - mówił Bogdan Łapa, starosta kartuski. - Zauważyliśmy, że WTZ-y bardzo często przygotowują swoich podopiecznych do nowych aktywności do pracy w spółdzielniach socjalnych. To tworzy swego rodzaju łańcuch, który sprawia, że państwa podopieczni czują się już bardziej zauważalni i realizują się działając na rzecz drugiego człowieka. 

Mariusz Florczyk, prezes Fundacji Słoneczne Wzgórze, która prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz spółdzielnię socjalną dziękował za współpracę wszystkim osobom zaangażowanym w działalność organizacji. 

- Dziękuję wszystkim, którzy działają na rzecz naszych podopiecznych. Cały czas mam też nadzieję, że spotykam na swojej drodze takich ludzi, którzy również, tak ja tutaj po przyjeździe do Steżycy, znaleźli swoje miejsce - mówił. 

W uroczystym spotkaniu wzięli udział przyjaciele fundacji, a także przedstawiciele instytucji i organizacji zajmujących się wspieraniem osób niepełnosprawnych oraz organizacji pozarządowych. 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Janko MuzykantJanko Muzykant

0 0

Dlaczego zablokowaliście mój komentarz?? 22:18, 13.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Janko MuzykantJanko Muzykant

0 0

Czyżby Pan Mariusz z Panią Hanną uruchomili swoje liczne znajomości...? Przecież nie napisałem nic niecenzuralnego dlaczego więc został zablokowany mój komentarz, czego się obawiacie?? 22:23, 13.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Janko MuzykantJanko Muzykant

0 0

Pan Mariusz znalazł świetny sposób na realizację swoich marzeń, szkoda tylko, że kosztem osób niepełnosprawnych... 22:34, 13.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA