Zamknij

Muzykalnia.pl – Prywatna Szkoła Muzyczna w Chmielnie i Kartuzach

10:46, 18.08.2019 | mat.nadesłane/Pomelody

Muzykalnia.pl to prywatna szkoła muzyczna, która powstała w 2017 roku w Chmielnie.

Od września 2019 roku swoją działalność poszerza także na terenie Kartuz, przy ul. 3 maja 6. 

To miejsce dla każdego, komu muzyka w duszy gra, niezależnie od wieku. Muzykalnia.pl oferuje zajęcia indywidualne takie jak: pianino, skrzypce, gitara, wokal oraz grupowe: chór dziecięcy, zajęcia umuzykalniające dla maluszków, kształcenie słuchu i nauka o muzyce, zespoły wokalne.

Głównym celem szkoły Muzykalnia.pl jest wprowadzenie ucznia w świat muzyki w sposób przyjazny i ciekawy. Każdy uczeń jest tu traktowany indywidualnie, to on decyduje w jakim wymiarze godzin chce uczestniczyć w zajęciach. Może się uczyć gry na instrumencie lub śpiewu. Podczas takich zajęć repertuar jest dostosowywany do jego zainteresowań i możliwości. Chcąc poszerzać swoją muzyczną wiedzę i doświadczenia, może także uczestniczyć w zajęciach dodatkowych (grupowych), takich jak ”chór” czy „kształcenie słuchu z nauką o muzyce”.

Uczniowie Muzykalni.pl mieszczą się w przedziale wiekowym od 3 miesiąca życia do 70+ . Skąd tak duża wiekowa rozpiętość? Wszystko przez różnorodną ofertę.

Dla najmłodszych Muzykalnia.pl przygotowała „Zajęcia umuzykalniające”. Biorą w nich udział rodziny z dziećmi do 6 roku życia. To czas wspólnego rodzinnego muzykowania. Jest dużo śpiewu, tańca, gry na instrumentach, muzycznych zabaw z rekwizytami. Dzieci obcują z muzyką różnorodną, dobrą gatunkowo, w dużej mierze wykonywaną na żywo. Nawet kilkutygodniowe maluszki, poruszając się na rękach mamy lub taty w rytm muzyki, słuchając śpiewu i gry na instrumentach, obserwując innych jak poprzez zabawę tworzą muzykę, rozwijają w sobie umiejętności muzyczne. I nie tylko muzyczne, także emocjonalne czy motoryczno - sensoryczne. Dzieci nieco starsze poznają instrumenty, na których mogą zagrać, uczestniczą w warsztatach samodzielnego robienia instrumentów, śpiewają piosenki w języku polskim i angielskim. Zajęcia umuzykalniające to również okazja dla dzieci do kreatywnego spędzenia czasu ze swoimi rodzicami oraz adaptacji z rówieśnikami.

Dla osób od 6 roku życia oferta kierowana jest w zakresie nauki gry na pianinie, skrzypcach i gitarze. Do klasy wokalu szkoła zaprasza wszystkich powyżej 7 roku życia.

Górnej granicy wieku nie ma, bo każdy może grać na instrumencie lub śpiewać. Dla dzieci i młodzieży takie zajęcia muzyczne są świetnym narzędziem do rozwijania pamięci, ćwiczenia koncentracji, dyscypliny, cierpliwości, doskonalenia umiejętności matematycznych i językowych. To także doskonała alternatywa na zbyt obfite spędzanie czasu przy telefonie i komputerze 

Jeśli jesteś osobą dorosłą, to wiek nie powinien Cię zniechęcać. Ucząc się grać czy śpiewać, zdobywasz nowe umiejętności, zyskujesz narzędzie do walki ze stresem, odskocznie od codziennych problemów i obowiązków, rozwijasz swoje pasje, usprawniasz pracę swojego mózgu, dzięki czemu wolniej się on starzeje! 

Jeśli w domu posiadacie małego „śpiewaka” pozwólcie rozwinąć jego muzyczne pasje, zapisując go do chóru dziecięcego Muzykalni.pl. Wspólny śpiew to umiejętność współpracy w grupie, kształcenie poczucia odpowiedzialności indywidualnej oraz zbiorowej, podnoszenie własnej samooceny i docenianie własnej wartości, co z pewnością będzie miało odbicie w dorosłym życiu. Szkoła zaprasza do niego dzieci od 7 do 11 roku życia.

Dopełnieniem nauki gry lub śpiewu są zajęcia teoretyczne „Kształcenie słuchu z nauką o muzyce”, podczas których uczniowie poznają podstawowe elementy zasad muzyki m.in. notacja muzyczna, umiejętność czytania nut głosem, rozpoznawanie zjawisk dźwiękowych oraz wiadomości o muzyce takich jak gatunki muzyczne, rodzaje instrumentów, wiadomości o twórcach.

Nauczycielami Muzykalni.pl są zawodowi muzycy, stale związani z działalnością koncertową, z pełnym zaangażowaniem oddający się pracy pedagogicznej.

Muzyka to same korzyści! Jeśli nadal nie jesteś o tym przekonany, obejrzyj poniższy filmik 

(Nie jesteście fanami języka angielskiego? Zmieńcie w ustawieniach filmiku napisy, na język polski )

Dla wszystkich chętnych na przygodę z muzyką, oraz tych którzy jeszcze się wahają, czy taką przygodę chcą rozpocząć, Muzykalnia.pl organizuje dzień otwarty, podczas którego można będzie poznać instrumenty (pianino, skrzypce, gitara), zobaczyć na czym polega lekcja śpiewu, wziąć udział w zajęciach umuzykalniających dla dzieci do 6 roku życia, wziąć udział w pokazowych zajęciach grupowych (chór, kształcenie słuchu i nauka o muzyce), wziąć udział w przesłuchaniach do chóru dziecięcego.

Dzień otwarty odbędzie się 7 września 2019 r. w Kartuzach w nowej siedzibie Muzykalni.pl przy ul. 3 maja 6/4.

Program Dnia Otwartego

11:00 – 11:40 pokazowe zajęcia umuzykalniające dla rodzin z dziećmi w wieku 0-6 lat.

11:45 – 12:30 prezentacja instrumentów (skrzypce, pianino, gitara), omówienie lekcji gry na instrumentach i wokalu

12:30 – 13:00 Kształcenie słuchu i nauka o muzyce – Lekcja pokazowa

13:00 – zapisy i przesłuchanie do Chóru Dziecięcego Muzykalni.pl

Na wszystkie zajęcia podczas Dnia Otwartego Muzykalnia.pl obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zapisać można się mailowo: [email protected]

lub telefonicznie: +48 660 749 921

Więcej informacji o szkole na: www.muzykalnia.pl

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone