Zamknij
REKLAMA

"Przodkowianie" promowali Polskę i Kaszuby w Budapeszcie

14:28, 04.11.2019 | nadesłane:B.G,oprac. M.Dz.
Skomentuj
fot. nadesłane: Zespół Pieśni i Tańca Przodkowianie
REKLAMA

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Przodkowianie” z Przodkowa gościł niedawno w Budapeszcie, gdzie promował kulturę kaszubską wśród miejscowej Polonii i mieszkańców miasta. 

Wyjazd zorganizowano na specjalne zaproszenie Zespołu Polonijnego "Polonez" i Polskiego Samorządu w Budapeszcie. Współpracę z "Polonezem" udało się nawiązać dzięki zainteresowaniu i zaangażowaniu Jerzego Soliwody, który prowadził z nim kilkumiesięczną korespondencję i wymianę doświadczeń.

Celem wyjazdu było przybliżenie polskości dla Polonii mieszkającej w Budapeszcie.

Zespół uczestniczył w wieczorku integracyjnym z zespołem oraz miejscową ludnością, podczas którego mieszkańcy mieli okazję posłuchać ludowej muzyki oraz skosztować regionalnych kaszubskich potraw. W ciągu dnia zespół „Polonez” pod okien choreografa Jerzego Soliwody uczestniczył w warsztatach tanecznych. W ostatnim dniu zespół uczestniczył w mszy św., po której w Domu Polskim odbył się koncert galowy dla mieszkańców VIII dzielnicy Budapesztu - informuje Barbara Galińska z zespołu "Przodkowianie".

Wizyta była także okazją dla zespołu do zwiedzenia wielu ciekawych miejsc jak Zamek Królewski, Parlament czy Bazylika Św. Stefana. Atrakcją był także wieczorny rejs Dunajem pod sześcioma głównymi mostami Budapesztu.

Był to już kolejny wyjazd zagraniczny zespołu. W zeszłym roku Przodkowianie gościli w Szwecji i Dani, dwa lata temu we Włoszech, trzy lata temu na Litwie, natomiast w 2015r. w Niemczech.

(nadesłane:B.G,oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

FanFan

0 1

Serdeczne gratulacje dla całego zespołu ?
Trzëmta tak dali?? 17:37, 04.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA