Zamknij

Kartuzy. Marta Goluch zaprezentowała nowy tom swojej poezji

11:25, 08.12.2019 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.UM Kartuzy

"Ludzie to słowa" - to tytuł nowego tomu poezji Marty Goluch, pochodzącej z Somonina studentki dziennikarstwa, członkini kartuskiego Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki. Spotkanie odbyło się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kartuzach, a książka ukazała się dzięki stypendium kulturalnemu gminy Kartuzy. 

"Ludzie to Słowa" to drugi tomik poezji Marty Goluch. Pierwszy wydała przed czterema laty. O swojej twórczości autorka pisze:

(...) Wszędzie tam, gdzie są ludzie, jest miejsce na Słowa. One nas warunkują. Lepią z liter i pamięci (...).

(...) Każda wydana książka to etap i z tą myślą bez chwili zawahania się zgadzam. "ludzie to Słowa" to czas dorosły, wielki i niestały. O dylematach miejsca i środowiska. O drogach i torach. O tym, że na chwilę znika mała ojczyzna, a walka o najważniejsze wartości ewoluuje do pisania z ulic stolicy (...).

fot.UM Kartuzy

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Młodzi zdolni Młodzi zdolni

3 2

Super, że działają 13:05, 08.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czy  jest  wiersz  czy jest wiersz

0 0

o KOD? Martunia napisz o naszym bohaterskim staniu pod sądem .Albo o naszym dzielnym burmistrzu Mieczysławie jak walczył z komuną. 05:53, 10.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Albo lepiej o tymAlbo lepiej o tym

0 0

jak w pisiej ferajnie kłonice poszły w ruch i jedna taka kryształowa, ale pancerna fruwa nad zwykłymi dębowymi. Bohaterscy zawodnicy walczą o medal Dobrej / Dojnej Zmiany. Kibicujmy !! 21:58, 10.12.2019


© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone