Oryginalnym Światełkiem do Nieba i upamiętnieniem zamordowanego rok temu w Gdańsku Pawła Adamowicza zakończył się finał WOŚP w Żukowie. Wcześniej odbył się bieg, w którym wzięło udział około 200 osób, na scenie wystąpili lokalni artyści, odbyły się też licytacje.
Poruszające "Sound of silence", światełko do nieba i zdjęcia zamordowanego rok temu Pawła Adamowicza - tak zakończył się 28. finał WOŚP w Żukowie. W żukowskiej hali sportowo-widowiskowej zgasły światła, a uczestnicy wydarzenia zapalili latarki w telefonach, tworząc łańcuch dziesiątek światełek. Tym sposobem mieszkańcy upamiętnili pierwszą rocznicę śmierci prezydenta Gdańska, który zginął podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wcześniej odbył się bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". W hali sportowo-widowiskowej trwały aukcje i występy lokalnych artystów. Wystąpili m.in. Perełki, Dominika Kwiatkowska i Iga Pobłocka. Licytowano m.in. torty, kosz wędlin, piłki z podpisami sportowców, orkiestrowe gadżety, bony i vouchery, czy koszulkę z napisem "Konstytucja" przekazaną przez senatora Stanisława Lamczyka.
O sumie zebranej podczas WOŚP w Żukowie napiszemy niebawem.
Użytkownik21:08, 12.01.2020
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
szacunek21:12, 12.01.2020
Piękny gest. Fajnie, że pamiętali
fajrant21:19, 12.01.2020
skończcie ten cyrk
Obserwator 2 21:31, 12.01.2020
Nareszcie koniec jaka ulga.
Brawo! 22:05, 12.01.2020
Elegancko.
płakałam po Adamowic22:36, 12.01.2020
Bardzo dziękuję za pieśń ku pamięci zamordowanego Pawła Adamowicza. Poruszające "Sound of silence" wzruszyło wiele osób. Cisza i światełka do nieba były tego dowodem. Nawet najmłodsi ucichli i dostrzegli ważny przekaz w tym geście . Dziękuję
Frantz22:53, 12.01.2020
Panie redaktorze ,biegało mniej niż 177 biegaczy.W biegu na 4km 102 osoby a na 2km 75osoby.W tych dwóch biegach wygrała ta sama osoba i wiele innych nazwisk się dublowało w tych dwóch biegach.
Użytkownik00:24, 13.01.2020
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik06:34, 13.01.2020
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
gm. Żukowo 08:17, 13.01.2020
W Baninie było lepiej!
z Żukowa23:47, 13.01.2020
być może.....
Ale cenzura pracuje 11:34, 13.01.2020
Komentarze mogą być tylko takie które są zgodne z przekonaniami redakcji ,a każdy kto myśli inaczej jest hejterem .Jak takie działanie się nazywa?!
serce13:36, 13.01.2020
Nie dopatruj się człowieku cenzury tam gdzie jej nie ma. Usuwane są chamskie wpisy prostaków co rozumu nie maja i sieja nienawiść. Nie wiesz co to jest prawdziwa cenzura więc nie mędrkuj
Żukowo11:53, 13.01.2020
Kto wie czy pan senator coś kupił i za jaką cenę
Do wyżej 13:24, 13.01.2020
Na pewno dobrze sprzedał swoje przekonania.
Nie płaczę po Adamow13:11, 14.01.2020
Naprawdę, opanujcie się z tym gloryfikowaniem...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
3 9
Przepraszam, a kiedy stanie przed sądem klejąca kaczka za łapówki i sprawę wież
3 6
W dzisiejszych czasach bankowości elektronicznej jestem w stanie w ciągu godziny założyć kilkanaście kont bankowych. Więc co to za absurdalny zarzut, że sama ilość posiadanych kont ma być czymś złym czy podejrzanym?!?
2 0
słowem wielkie machloje, w które zaangażowane zapewne jest mossad, komunisci i CIA