Zamknij
REKLAMA

Napisz wiersz o 800-leciu Chmielna lub opowiadanie inspirowane cytatem noblisty

13:22, 05.03.2020 | nadesłane: P.Ch., oprac. M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
Zdj. ilustracyjne/fot. pixabay

Do 15 marca można zgłaszać utwory poetyckie lub opowiadania do konkursów organizowanych przez Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą "Chmielno NON-STOP". Wiersze mają dotyczyć 800-lecia Chmielna, a opowiadania powinny być inspirowane cytatem autorstwa noblisty Kazuo Ishiguro. 

Jak co roku w gminie Chmielno organizowane są powiatowe konkursy literackie: O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno (poetycki) oraz Słowotok (literacki).

Wiersz o 800-leciu Chmielna

Jak podkreślają organizatorzy, rok 2020 to niezwykły czas dla całej gminy Chmielno. W 1220 roku, czyli 800 lat temu, w przywileju nadanym cystersom przez księcia Świętopełka pojawiły się pierwsze piśmienne wzmianki o wsi Chmielno. 

- Chcąc uczcić ten niezwykły jubileusz, tematyka nadesłanych prac powinna nawiązywać do Gminy Chmielno i wszystkiego co z nią związane. Bardzo prosimy o teksty z okazji wielkiego jubileuszu Chmielna! - zachęcają organizatorzy konkursu.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie jednego utworu poetyckiego własnego autorstwa do 15 marca 2020 roku na adres: [email protected], z dopiskiem „Złote Pióro 2020”. Biorący udział w konkursie wiersz powinien zostać zaopatrzony w podpis oraz adres korespondencyjny autora. W przypadku szkół również klasę, szkołę, oraz imię i nazwisko opiekuna ucznia (nauczyciela języka polskiego).

Słowotok inspirowany noblistą

W tym roku zmienia się też formuła Powiatowego Konkursu Literackiego "Słowotok". Uczestnicy w swoich pracach inspirować się będą cytatem wybieranym wcześniej przez organizatorów konkursu  i członków jury. Tegoroczny cytat pochodzi z powieści "Malarz Świata Ułudy" autorstwa Kazuo Ishiguro. 

"Jeśli komuś się nie powiodło tam, gdzie innym brakło odwagi czy po prostu woli, by podjąć jakąkolwiek próbę, to taki człowiek, patrząc wstecz na swoje życie, znajduje w nim pociechę, a może nawet głęboką satysfakcję." - Malarz Świata Ułudy, K. Ishiguro

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie jednego opowiadania, własnego autorstwa do  15 marca 2020 roku na adres: [email protected], z dopiskiem „Słowotok 2020”.

Biorące udział w konkursie opowiadanie powinno mieć nie mniej niż jedną i nie więcej niż pięć stron maszynopisu (format A4, Times New Roman, rozmiar 12,  interlinia 1,5). Powinien zostać również zaopatrzony w tytuł opowiadania, podpis oraz adres korespondencyjny autora. W przypadku szkół również klasę, szkołę, oraz imię i nazwisko opiekuna ucznia (nauczyciela języka polskiego).

Konkurs podzielony jest na cztery kategorie: dla dorosłych, uczniów szkół ponadpodstawowych, uczniów szkół podstawowych (Klasy I-IV), uczniów szkół podstawowych (Klasy V-VIII). W drodze konkursu przyznawane są nagrody rzeczowe oraz statuetki. Ich wręczenie nastąpi na specjalnej gali, na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. O ewentualnej nagrodzie uczestnicy (oraz w przypadku uczniów – szkoła) zostaną powiadomieni drogą mailową, bądź telefonicznie. Kapituła Konkursowa może również wyróżniać dodatkowe prace lub zadecydować o przyznaniu dodatkowej nagrody.

Wszelkie informacje także na stronie: www.chmielno-nonstop.pl.

(nadesłane: P.Ch., oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Czytelnik123Czytelnik123

3 0

Świetne konkursy. Pracę już podesłałem! 14:14, 05.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WartoWarto

2 0

Warto 16:50, 05.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

brawobrawo

2 0

brawo 21:06, 05.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do 15 marcado 15 marca

2 0

jeszcze chwila czasu jest... 13:22, 07.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PusiaPusia

0 0

Kto wygrał? 15:02, 11.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone