Zamknij
REKLAMA

Zostań w domu i korzystaj z kultury! Internetowa premiera legendy o Sulęczynie

10:42, 21.03.2020 | M.Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj
fot. Facebook/Legendy Kaszubskie

W tym trudnym czasie, jakim jest stan epidemii, niemożliwy jest dostęp do instytucji kultury i wielu wydarzeń. Na szczęście dzięki internetowi i inicjatywom twórców możemy cieszyć się kulturą w domu. Jeszcze dziś o godz. 18.00 będzie można obejrzeć ekranizację legendy o Sulęczynie. Premiera na kanale YouTube.

Przeniesienie na "duży ekran" legend kaszubskich to kolejny projekt Fundacji Aby Chciało się Chcieć z Sulęczyna. Premiera pierwszej z nich: "Kamienne Serce. Stolem i Stolemka" miało odbyć się w marcu w Sulęczynie. Wydarzenie odwołano ze względu na zagrożenie koronawirusem.

Premiera w internecie

Twórcy zdecydowali się udostępnić swoje dzieło w internecie. Już dziś o godz. 18.00 na kanale YouTube odbędzie się internetowa premiera filmu.

- Podjęliśmy decyzję, żeby zorganizować pierwszy pokaz online. Film dotrze do większej ilości widzów, którzy będą mogli bezpiecznie w domach współuczestniczyć w wydarzeniu. A że jest pierwszy dzień wiosny, to mamy nadzieję, że przyniesie dużo dobrych emocji - mówi Ewelina Karczewska-Luhm, współtwórczyni filmu.

Dzieło to jest połączeniem animacji i filmu fabularnego. Animację stworzyła Iwona Klinger. Reżyserami są: Ewelina Karczewska-Luhm i Piotr Zatoń. W głównych rolach występują Bartosz Stachowiak i Barbara Liedtke-Kątnik, za zdjęcia odpowiedzialny jest Piotr Zatoń, natomiast autorem muzyki jest Paweł A. Nowak. Więcej o projekcie pisaliśmy TUTAJ.

- Stolem i Stolemka to historia o tym, jak powstawały piękne okolice Sulęczyna. To opowieść o tym, ile warto zrobić dla miłości, jest próbą odpowiedzi na pytanie czym jest miłość - mówi Ewelina Karczewska-Luhm.

Kultura z kanapy!

Ciekawe propozycje na czas kwarantanny przygotowały też trójmiejskie i wojewódzkie instytucje kultury. To nagrania spektakli teatralnych, relacje z wyjątkowych koncertów czy lekcje języka kaszubskiego on-line.

Szczegółowe propozycje poszczególnych instytucji:

 

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

dzięki!dzięki!

9 7

fajna inicjatywa, brawo ❤️ 11:58, 21.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stereostereo

5 7

ok namierzyłem, ci z serduszkami to oszuści, z serii mech i paproć, jakieś inscenizacja podprogowa 11:59, 21.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Magdalena.Magdalena.

9 4

Zdjęcia, muzyka i aktorzy! No genialne! Zabawne, pouczające i po kaszubsku. Gratuluję! Zachęcam do obejrzenia, jak pięknie można promować nasz region. 20:51, 21.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hmhm

3 10

kolejny nudny szajs 10:28, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@hm@hm

6 2

Ciekawe jakie są twoje życiowe, nienudne osiągnięcia. Uchlać się? 10:47, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do @hmdo @hm

2 3

żeby to oglądać to trzeba się uchlać. Źle nakręcone nudy 23:23, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

maria68maria68

3 2

Obejrzałam film z prawdziwą przyjemnością. Wspaniale zrobiony pod każdym względem. Pomysłowy i zaskakujący formą, treścią i wykonaniem. Zachwyca wszystko. Gratulacje dla całej ekipy, dzięki której ten film powstał. Tak trzymać!!! Życzę dalszych sukcesów. 11:13, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone