Zamknij
REKLAMA

Somonino. Jeszcze 2 dni na zgłoszenia do konkursu "Cała gmina czyta dzieciom"

11:49, 15.07.2020 | M.Dz./info: mat.pras.
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Do 17 lipca mieszkańcy gminy Somonino mogą wysyłać zdjęcia i filmiki dokumentujące ich czytelnicze pasje. To kolejne wydarzenie organizowane w ramach projektu pn. „Akademii Mirabelek i jej korzenie”. 

Konkurs przebiega w dwóch kategoriach i polega na uchwyceniu w kadrze momentu lektury lub przygotowaniu krótkiego filmiku (do 2 minut) do hasła „Cała Gmina czyta dzieciom”. Pod uwagę będą brane: zaangażowanie innych osób, np. członków rodziny czy seniorów; aranżacja miejsca czy strój czytających; pomysłowość; uwzględnienie symboli/elementów związanych z Kaszubami.

Aby wziąć udział w konkursie należy: złożyć pracę w jednej z dwóch kategorii, tj. zdjęcie lub film; dołączyć wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy, który stanowi załącznik do regulaminu. Pracę można złożyć w siedzibie biblioteki, tj. ul. Ceynowy 1a w Somoninie lub wysłać mailem na adres: [email protected] Konkurs potrwa do 17 lipca 2020 roku. Więcej informacji, regulamin i zgłoszenia, na stronie UG Somonino.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu pn. „Akademia Mirabelek i jej korzenie”, który jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Głównym trzonem projektu są spotkania dla dzieci, które odbywają się przeważnie w soboty.

Nasze czytelnicze drzewo Mirabelkowe ma dwa korzenie. Pierwszy korzeń tworzą dorośli, są to działania dodatkowe, skierowane do osób dorosłych, w tym członków Dyskusyjnego Klubu Książki w Somoninie. Chodzi o to by bardziej zintensyfikować działanie klubu i jednocześnie wypromować klub wśród mieszkańców oraz zachęcić ich do członkostwa. Za nami warsztaty pszczelarskie oraz spotkanie „Kobieta z książką”, podczas którego panie mogły zapoznać się z literaturą kobiecą oraz uczestniczyć w warsztatach robienia biżuterii z elementami kaszubskimi. Drugi korzeń stanowią działania skierowane do całych rodzin w formie konkursów, w tym również w systemie międzypokoleniowym, czyli angażującym rodzica, seniora i dziecko/młodzież. Chodzi o to, by animować czytelnictwo wśród różnych grup odbiorców, aby one ze sobą współpracowały na gruncie domowym i wzajemnie się do czytania zachęcały - informuje Karolina Szmołda, kordynatorka projektu. 

fot. nadesłane

fot. nadesłanefot. nadesłane

(M.Dz./info: mat.pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz