Zamknij
REKLAMA

W gminie Somonino pokazali, jak czytają dzieciom. Zobacz zdjęcia!

11:13, 28.07.2020 | M.D
Skomentuj fot. nadesłane/Gmina Somonino
REKLAMA

Na łące, w ogrodzie, na kolanach u babci - tak w gminie Somonino czytają najmłodszym. Mieszkańcy mogli wysyłać zdjęcia i filmiki na konkurs organizowany przez Gminną Bibliotekę. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. 

Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie w ramach projektu pn. „Akademia Mirabelek i jej korzenie” ogłosiła konkurs na filmik lub zdjęcie z momentu czytania. W odpowiedzi na konkurs wpłynęło 29 zdjęć oraz 5 filmów. Najmłodszy uczestnik miał 11 miesięcy.

Na zdjęciach uwieczniono dziadków czytających wnukom, rodziców czytających dzieciom oraz wspólnie czytające rodzeństwo. Mieszkańcy pokazali, że czytać można wszędzie - na łące, w ogrodzie, nad jeziorem, na kolanach u babci i mamy, z dziadkiem przy stoliku. Nie brakło też akcentów kaszubskich.

- Dziękujemy za wspólną zabawę. Doceniamy zaangażowanie seniorów rodzin. Postanowiliśmy nagrodzić wszystkich. Zapraszamy do biblioteki po odbiór upominków - mówi Karolina Szmołda, koordynatorka projektu. 

Jednocześnie ogłoszono kolejny konkurs  - na wakacyjny lapbook. czyli tzw. „książki na kolanach” – interaktywnej teczki tematycznej.Teczki o swoich wakacjach albo wakacjach ulubionych postaci książkowych należy przynieść do biblioteki w Somoninie do 21 sierpnia 2020 r. wraz z formularzem konkursowym dostępnym na stronie GOK.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz