Zamknij

Pomieczyno. Było sporo atrakcji i możliwość zaprzyjaźnienia się z alpakami

12:06, 12.06.2021 | Daria Kaszubowska
Skomentuj fot.nadesłane/D.Kaszubowska
REKLAMA

Kolorowe dmuchańce, karuzela, wata cukrowa, loteria fantowa z mnóstwem drobiazgów do wygrania, a przede wszystkim: możliwość zapoznania się z alpakami z Barwikowych Alpak – tak bawiły się w tym roku dzieci ze Szkoły Podstawowej im. ks. B. Szymichowskiego w Pomieczynie.

Jak tylko pojawiła się możliwość i zniesiono większość obostrzeń, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Szymichowskiego w Pomieczynie wyszła z propozycją zorganizowania Festynu Rodzinnego dla dzieci.

Festyn należy do tradycji szkolnej, choć w ubiegłym roku z powodu pandemii musiał zostać odwołany. Tym razem jednak nic nie stanęło na przeszkodzie. Rodzice z Rady Rodziców pod przewodnictwem Małgorzaty Kmiecik i Katarzyny Grot z zapałem wzięli się do pracy

Tegoroczny festyn odbywał się na terenie Barwikowych Apak. Dzięki uprzejmości właścicieli dzieci mogły zapoznać się z tymi przemiłymi zwierzakami, pogłaskać po miękkim futerku, nakarmić przysmakiem i marchewkami, a nawet poprowadzić na spacer.

Pracownicy ze swadą opowiadali ciekawostki o swoich podopiecznych. Trudno było zdecydować, która alpaka jest najpiękniejsza: czy niesforny czarny Mario, czy jego maleńki synek Mozart, czy dostojna Penelopa, a może "uśmiechnięty" Leon? Dzieci zgodnie przyznały, że każda z alpak jest przepiękna.

Na łące stanęły dwa kolorowe dmuchańce oraz karuzela, na których ochoczo bawili się i najmłodsi, i ci trochę starsi. Przed budką z watą cukrową ustawiały się kolejki amatorów tego smakołyku.

Był także foodtruck oraz herbata przygotowana przez Katarzynę Iwińską, desery od Krzysztofa Stencla, a swojski chlebek i ciasto przekazane przez Małgorzatę Kmiecik.

Rada Rodziców zorganizowała również loterię fantową, w której każdy los wygrywał. W takt muzyki z dziećmi tańczyła najprawdziwsza Myszka Minnie. Animatorka Krystyna Drafc przygotowała bańki oraz tatuaże.

Przy zabawach pomagali wolontariusze z siódmej i ósmej klasy, wśród nich na szczególne wyróżnienie zasłużył Nikodem Mering. Wójt gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Pomieczynie Krystyna Kąkol osobiście odwiedzili dzieci, by życzyć im dobrej zabawy.

Festyn został sfinansowany z wpłat na Komitet Rodzicielski, a dzięki pozyskanym sponsorom udało się zapewnić mnóstwo atrakcji. Do sponsorów należeli: Gmina Przodkowo, Ireneusz Drążkowski z firmy Przewozy Autobusowe "Irbus", Bolesław Formella z firmy "Herkules" Transport Ciężarowy, Roboty Ziemne z Barwika, Daniel Frankowski z P.H.U. „Frankowski” z Kawli, Tadeusz Haza z firmy Usługi Stolarskie z Pomieczyna, Damian Heft z firmy „Dambruk” z Pomieczyna, Kacper Grzenkowski z firmy Usługi Brukarskie z Pomieczyna, Sklep Lewiatan w Pomieczynie, Damian Pełkowski z firmy „Dam-Bud” z Pomieczyna, Łukasz Rompa z firmy "Lam-Trans" z Pomieczyna, Grzegorz Sypion z firmy Adi-Instalacje Sanitarne i C.O., Rafał Sypion z firmy Usługowo-Budowlanej „Sy-Bud”.

(Daria Kaszubowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

GośćGość

1 1

O matko Adi nie wierzę 😂😂😂😂 21:52, 12.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

1 1

Adi dał aż nie do wiary 15:46, 13.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Susz_KońskiSusz_Koński

0 0

Podobnież alpagi *%#)!& 13:12, 18.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%