W Kartuskim Centrum Kultury gościły kobiety aktywne - społeczniczki, urzędniczki, kobiety kultury, biznesu. Rozmawiały o swoich doświadczeniach, przełamywaniu barier, lękach i sukcesach. Debatę zwieńczył spektakl Rodzanice w wykonaniu śpiewaczek Akademii Głosów Tradycji.
Kobiety związane z lokalną kulturą, biznesem, polityką, społeczniczki i urzędniczki spotkały się w Kartuskim Centrum Kultury. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji o aktywności kobiet.
Uczestniczki Wiejskich Kuźni Pamięci i Uniwersytetu Ludowego dla Kobiet Aktywnych opowiadały o swoich przedsięwzięciach. Dzieliły się uwagami, obserwacjami, przeżyciami dotyczącymi kosztów i zysków związanych z aktywnością w sferze publicznej. Do rozmowy mógł włączyć się każdy chętny.
Kobiety mówiły o odwadze do działania, przełamywaniu własnych lęków i barier, nowej sieci znajomości, o trudnościach w realizowaniu inicjatyw, a także o wdzięczności oraz poczuciu sprawczości i mocy. Rozmawiały o siostrzeństwie, poczuciu więzi, a także na przykład o tym, jak ich aktywność wpłynęła na relacje z partnerami.
[FOTORELACJA]27769[/FOTORELACJA]
Spotkanie wspierali słowem i czynem: prof. Cezary Obracht-Prondzynski, Sulisława Borowska, Agnieszka Kasprzyk-Mączyńska - manager personalny i certyfikowany coach oraz Mariusz Mówka - prezes zarządu w Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym.
- Razem stworzyliśmy przestrzeń pełną emocji: wzruszeń, radości, refleksji. To była debata o tym, że wspólne działania łączą, uczą, inspirują - informuje Kaszubski Uniwersytet Ludowy. - Dziękujemy, że z nami byliście i jesteście. Dzięki wspólnym działaniom otwieramy kolejne drzwi do poznania siebie i innych.
Wydarzenie zwieńczył spektakl „Rodzanice” - na motywach powieści Barbary Piórkowskiej „Kraboszki” w wykonaniu śpiewaczek Akademii Głosów Tradycji.
"To emocjonalna historia zmiany kobiecego losu i próby utkania nowej makatki życia głównej bohaterki. Spektakl prowadzony jest w atmosferze czułości, słowiańskich wierzeń i świata przyrody przeplatającymi się z ciężką do udźwignięcia codziennością. Historia oprawiona jest ludowymi pieśniami (...)" - brzmi opis spektaklu.
Wydarzenie zorganizowane zostało przez Kaszubski Uniwersytet Ludowy.
Boski_Żigolo13:56, 29.11.2022
I trwa na siłę promowanie wszelakich białek i matron co to zamiast zająć się rodziną, dziećmi to robią niby wielkie byznesy...
Moja babcia mówiła m11:34, 30.11.2022
Nie szukaj na męża biznesmana, ale sama otwórz jakiś biznes i bądź niezależna.
Tak właśnie zrobiłam i idzie mi coraz lepiej. Mąż wkrótce zostawi swój ETAT i będziemy pracować wspólnie, bo widzi, że zarabia 3 razy mniej ode mnie - i to go zmotywowało.
tato11:35, 30.11.2022
Będzie rozwoził kierpce?
Drogi tato,12:10, 30.11.2022
lubię twoje poczucie humoru, no ale jeśli przyszły ci na myśl kierpce, to idź troszkę dalej i zacznij sprzedawać także oscypki i ciupagi.
To może być dla ciebie całkiem zyskowny biznesik .... Cepry to kupią !
1 1
I trwa na siłę promowanie wszelkich Mistrzów co to tylko swoje białki potrafią napi... dalać, niby kochają swoje żony i dzieci ale przywalić im to dla nich nie problem. Smutne to strasznie.