Zamknij

Kartuzy. Kobiety aktywne dyskutowały o odwadze, trudnościach, siostrzeństwie

11.24, 29.11.2022 M.Dz. Aktualizacja: 13.44, 29.11.2022
Skomentuj fot. Ewelina Karczewska-Luhm
REKLAMA

W Kartuskim Centrum Kultury gościły kobiety aktywne - społeczniczki, urzędniczki, kobiety kultury, biznesu. Rozmawiały o swoich doświadczeniach, przełamywaniu barier, lękach i sukcesach. Debatę zwieńczył spektakl Rodzanice w wykonaniu śpiewaczek Akademii Głosów Tradycji.

Kobiety związane z lokalną kulturą, biznesem, polityką, społeczniczki i urzędniczki spotkały się w Kartuskim Centrum Kultury. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji o aktywności kobiet. 

Uczestniczki Wiejskich Kuźni Pamięci i Uniwersytetu Ludowego dla Kobiet Aktywnych opowiadały o swoich przedsięwzięciach. Dzieliły się uwagami, obserwacjami, przeżyciami dotyczącymi kosztów i zysków związanych z aktywnością w sferze publicznej. Do rozmowy mógł włączyć się każdy chętny. 

Kobiety mówiły o odwadze do działania, przełamywaniu własnych lęków i barier, nowej sieci znajomości, o trudnościach w realizowaniu inicjatyw, a także o wdzięczności oraz poczuciu sprawczości i mocy. Rozmawiały o siostrzeństwie, poczuciu więzi, a także na przykład o tym, jak ich aktywność wpłynęła na relacje z partnerami.

[FOTORELACJA]27769[/FOTORELACJA]

Spotkanie wspierali słowem i czynem: prof. Cezary Obracht-Prondzynski, Sulisława Borowska, Agnieszka Kasprzyk-Mączyńska - manager personalny i certyfikowany coach oraz Mariusz Mówka - prezes zarządu w Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym.

- Razem stworzyliśmy przestrzeń pełną emocji: wzruszeń, radości, refleksji. To była debata o tym, że wspólne działania łączą, uczą, inspirują - informuje Kaszubski Uniwersytet Ludowy. - Dziękujemy, że z nami byliście i jesteście.  Dzięki wspólnym działaniom otwieramy kolejne drzwi do poznania siebie i innych.

Wydarzenie zwieńczył spektakl „Rodzanice” - na motywach powieści Barbary Piórkowskiej „Kraboszki” w wykonaniu śpiewaczek Akademii Głosów Tradycji.

"To emocjonalna historia zmiany kobiecego losu i próby utkania nowej makatki życia głównej bohaterki. Spektakl prowadzony jest w atmosferze czułości, słowiańskich wierzeń i świata przyrody przeplatającymi się z ciężką do udźwignięcia codziennością. Historia oprawiona jest ludowymi pieśniami (...)" - brzmi opis spektaklu.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Kaszubski Uniwersytet Ludowy.

(M.Dz.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

Boski_ŻigoloBoski_Żigolo

6 7

I trwa na siłę promowanie wszelakich białek i matron co to zamiast zająć się rodziną, dziećmi to robią niby wielkie byznesy... 13:56, 29.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

3majMnie3majMnie

1 1

I trwa na siłę promowanie wszelkich Mistrzów co to tylko swoje białki potrafią napi... dalać, niby kochają swoje żony i dzieci ale przywalić im to dla nich nie problem. Smutne to strasznie. 03:53, 30.11.2022


Moja babcia mówiła mMoja babcia mówiła m

0 1

Nie szukaj na męża biznesmana, ale sama otwórz jakiś biznes i bądź niezależna.
Tak właśnie zrobiłam i idzie mi coraz lepiej. Mąż wkrótce zostawi swój ETAT i będziemy pracować wspólnie, bo widzi, że zarabia 3 razy mniej ode mnie - i to go zmotywowało. 11:34, 30.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tatotato

1 0

Będzie rozwoził kierpce? 11:35, 30.11.2022


Drogi tato,Drogi tato,

0 1

lubię twoje poczucie humoru, no ale jeśli przyszły ci na myśl kierpce, to idź troszkę dalej i zacznij sprzedawać także oscypki i ciupagi.
To może być dla ciebie całkiem zyskowny biznesik .... Cepry to kupią ! 12:10, 30.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%